Skip to content

Viss, kas Tev ir jāzina par akumulatoriem.

Viss, kas Tev ir jāzina par akumulatoriem.

Nevienam nav noslēpums, ka mēs autospecos tirgojam daudz un dažādus auto un moto akumulatorus. Bieži vien klienti mums prasa dažādus jautājumus par akumulatoriem, piemēram, kāda atšķirība ir starp parasto skābes, EFB un AGM akumulatoriem? Vai manai automašīnai var likt vājāku vai jaudīgāku akumulatoru? Ko nozīmē tie cipari uz akumulatora? Kāpēc man ir jāliek AGM? Man vajag lētāko uz pārdošanu… Tā ir tikai maza daļiņa no jautājumiem, uz kuriem mēs atbildam katru dienu :)

Visbiežāk uzdotais jautājums ir – ko nozīmē cipariņi uz akumulatoriem?

Pārsvarā visi auto akumulatori ir 12V, mēdz būt arī 6V, bet tie ir retāk, smagajiem auto 24V, tas nozīmē, ka tur stāvēs 2 12V akumulatori. 12V akumulatori ir paredzēti 12V elektrosistēmai vai 24V akumulatori – 24V elektrosistēmai. Tas ir arī viss, kas Tev ir jāzina par voltāžu un nav vajadzības vairāk iedziļināties.
Svarīgākie cipari uz akumulatoru ir tie, kas apzīmē akumulatora ietilpību un palaides strāvu jeb akumulatora spēju atdot strāvu. Akumulatora ietilpība tiek apzīmēta ampērstundās (Ah), bet akumulatora palaides strāva var tikt apzīmēta 4 dažādās skalās. Līdz ar to, ja cilvēks nav speciālists, tad viņam būs grūti orientēties akumulatoros. Visizplatītākā skala pie mums Eiropā ir EN skala, tas nozīmē, ka palaides strāva tiek norādīta pēc EN skalas. Piemēram, akumulators 77Ah (ampērtsundas) 760A (palaides strāva) 12V (volti). Pa lielam tas ir arī raksturo akumulatoru kā tādu pēc šiem parametriem.

Ko nozīmē akumulatora ietilpība un palaides strāva?

Ietilpība nozīmē – cik ilgi akumulators spēs griezt motoru, palaides strāva nozīmē – cik vienā īsā laika sprīdī spēj atdot jaudu. Akumulatora palaides strāva un ietilpība ir saistītas, jo lielāka ietilpība, jo lielāka palaides strāva. Bet, ir arī izņēmumi, piemēram, 2000. gadu Voyager bija speciālas konstrukcijas AGM akumulatori. Akumulators bija izmēros mazs, ietilpība 50Ah, bet palaides strāva bija 900A. Tādu parametru akumulators nespēj griezt ilgi, bet palaides strāva ir ļoti jaudīga. Salīdzinājumam – parastajiem 50Ah akumulatoriem palaides strāva ir apmēram 450A, tam bija 2 reizes lielāka.

Kādi ir akumulatora veidi – AGM, EFB, parastie un želejas.

Pie mums pārsvarā ir 3 populāri akumulatora veidi: parastie skābes, EFB un AGM akumulatori. Īsumā – standarta akumulatoram ir 40000 starti, EFB – 270000 starti, bet AGM – 360000 starti.
– Parastas konstrukcijas akumulators, tātad svina plates un elektrolīts. Šos akumulatorus nedrīkst dziļi izlādēt. Piemēram, parastam skābes akumulatoram būtu tā, ka svins pārvēršas par sulfātu un viņš var nobirt vai nokrist akumulatora lejas daļā, un vēl var salaist uz īso tās svina plates un akumulators jāmet ārā.

– AGM (Absorbent Glass Mat) – svina plates, bet tas svins ir uzlabots, elektrolīts un sabērts iekšā stiklšķiedras pulveris, tur iekšā nav vairāk šķidrums, var pat apgāzt otrādi, nekas ārā neizlīs. Akumulatorā ir izmantoti augstas veiktspējas komponenti un materiāli, uzlaboti svina-alvas sakausējumi un unikālas oglekļa piedevas aktīvajā masā. Jaunā progresīvā LifeGrid tehnoloģija nodrošina nemainīgu jaudu un uzlabotu izturību. Ir viena nianse AGM akumulatoru konstrukcijā, ja AGM akumulators tiek nosēdināts ļoti dziļi, piemēram, izlādēts līdz 10V, tad AGM akumulatoram, dēļ tā, ka tur ir stiklšķiedras pulveris starp šīm platēm, tas viss nevar sabirt lejā, sulfāts tiek uzturēts turpat pie svina platēm. Kad akumulators sāk lādēties, atkal pārvēršas par normālām svina platēm. Un arī šis svins ir citas konstrukcijas, jo AGM akumulators ir daudz smagāks par parasto skābes akumulatoru. AGM konstrukcijas akumulatorus tautā sauc par želeja akumulatoru, jo nekas nevar izlīt ārā. AGM akumulatoriem arī citas labas īpašības, piemēram, ātrāk uzlādējas, var dziļāk izlādēt.

– EFB akumulators, vienkāršojot – atvieglotas konstrukcijas AGM akumulators. EFB akumulators ir starp parasto skābes akumulatoru un AGM akumulatoru. Svina plates ir 2 reizes biezākas kā parastajam akumulatoram. EFB akumulators arī ir paredzēts automašīnām ar daudz elektroniku un Start-stop sistēmu. Bieži vien EFB akumulatori ir kā standarta akumulators no rūpnīcas automašīnām no 2008.gada.

Vai var AGM akumulatora vietā likt parasto skābes akumulatoru?

EFB akumulatoru un parasto skābes akumulatoru nevar uzstādīt AGM akumulatora vietā. AGM akumulatoram ir nedaudz savādāka uzlādes strāva, tā var būt impulsa vai mainīga. Tā atšķiras no parastā skābes akumulatora uzlādes strāvas, kas nāk no ģeneratora, tāpēc akumulators ir jāpieraksta borta datorā, it sevišķi BMW un Mercedes automašīnām. Automašīnām, kurām ir Start-Stop vai daudz elektronikas, vai pēc vin nr. ir paredzēts AGM akumulators, tad tāds arī ir jāliek. Ja izvēlēsies parasto skābes akumulatoru, garantija nebūs, jo pats uz savu atbildību būsi tādu uzlicis.

Kad akumulators ir jāmaina un kad tas varbūt ir vesels?

Visbiežāk jaunu akumulatoru nāk pirkt, kad ar esošo akumulatoru nevar iedarbināt automašīnu. Bet, auto īpašnieks nemaz nezina, ka ar akumulatoru ir viss kārtībā un vaina ir pašā automašīnā, jo bieži vien atnestais akumulators ir vesels. Cilvēki bieži viens nesaprot ko nozīmē, ka motors griežas, bet nepielec vai, ka motoru nevar pagriezt.
Tātad, ja motors griežas, bet nepielec. Piemēram, Tev ir 1.9 dīzelis ar beigtām kvēlsvecēm. Tu uzsildi kvēlsveces, kvēlsveču “spirāle” ir izdzisusi panelī, bet tik un tā nevar iedarbināt auto, it kā relejs parāda, ka viņš tās ir iedarbinājis, bet reāli nekas nenotiek. Tad zini, ka kvēlsveces ir beigtas un tās ir jāmaina. Šajā piemērā akumulators ir vesels, bet auto nepielec citu apsvēruma dēļ.
Otrā variantā, ja darbinot auto, dzinēju nevar pagriezt, atdeves strāva ir par vāju un akumulatoram nav jaudas iedarbināt auto. Tam var būt vairāki iemesli:
– nepareiza eļļa, piemēram, 5w30 vietā ieliets 15w40, ārā ir ziema un tā eļļa ir sastingusi, tādu dzinēju nevarēs pagriezt ne ar kādas jaudas akumulatoru.
– slikts starteris, oglītes ir apdegušas un starteris griež vājāk nekā viņam ir paredzēts. Šajā piemērā ir jāmaina starteris nevis akumulators.
– vadu savienojumi. Piemēram, BMW iet vads no akumulatora, kurš atrodas bagāžniekā, uz motoru, kurš atrodas priekšā, bieži šie vadu savienojumi var būt pie vainas, kā arī pats vads var būt bojāts vai nolietojies. Un arī šajā piemēra ar akumulatoru viss ir labi.

Kas nobeidz auto akumulatoru?

Lēnā garā akumulatoru nobeidz bieža startēšana, it sevišķi, ja mašīna vairāk stāv nekā brauc, jo regulāri tiek iedarbināta, bet netiek braukts vai maz brauc. Akumulators atdod savu jaudu startēšanas brīdī, bet atpakaļ saņem maz vai neko. Vēl akumulatoru sēdina stikla apsilde un sēdekļu apsilde. Ja joprojām akumulatoru kaut kas sēdina, tad vajag pārbaudīt auto strāvas noplūdi. Sākumā jānoskaidro cik daudz ir noplūde, kad viss tiek izslēgs, ja pārsniedz atļauto normu, tad jāmeklē, kas tad rada šo noplūdi. Iemesli var būt daudz un dažādi, piemēram, kaut kur salonā neizdziest lampiņa, kāds vads ir vaļā vai, ka koridējis spoguļa stikliņš ir vainīgs pie strāvas noplūdes. Šķiet, ka sīkums, bet, ja tā notiek ilgstoši, tad nav ko brīnīties, ka bieži mums uz veikalu atnes nodot labus akumulatorus.

Kurš ir labākais akumulatora ražotājs?

Cik cilvēku, tik viedokļu! Katram ir sava pieredze. Uz vietas veikalā ir dažādu ražotāju akumulatori. Šo 20 gadu laikā esam tirgojuši dažādu ražotāju akumulatorus, vienmēr esam mēģinājuši izvairīties no tiem akumulatoriem, kuriem ir liels procents ražošanas brāķi vai neatsaucīgs garantijas serviss. Nevar konkrēti pateikt, kurš ražotājs ir vislabākais un kalpos ilgi, viss ir atkarīgs no automašīnas tehniskā stāvokļa. Ja vēlies iegādāties jaunu akumulatoru, brauc pie mums uz veikalu Matīsa ielā 123, varēsi uzdot visus interesējušos jautājumus autospeci.lv pārdevējiem, viņi par katru akumulatoru pastāstīs visus plusus un mīnusus, kā arī ieteiks, kuru akumulatoru izvēlēties. Ņem vērā, ka Tev ieteiks to, kuru ir jāliek pēc vin numura, nevis vienalga kuru, ka tik pārdot. Un atceries, ka akumulatoriem ir garantija, un tā darbojas tikai tad, ja ir nopirkts pareizais akumulators pēc ražotāja prasības. Obligāti saglabā garantijas grāmatiņu ar čeku, jo, ja būs kāds garantijas jautājums, tad tiks prasīta garantijas grāmatiņa ar čeku vai pavadzīmi.

Stiklu tīrītāju slotiņas aizmugurējās.

Jauns pievedums ar aizmugurējā stikla tīrītāja slotiņām, komplektā ar kātu. Vācu pakotājs Timmen garantē labu kvalitāti un zemu cenu. Stiklu tīrītāju slotiņas aizmugurējās kopā ar sviru. Klāstā ir aizmugurējā stikla tīrītāju slotiņas ar sviru uz populārākajām eiropā ražotajām automašīnām. Ja Jūsu auto nav sarakstā, lūgums zvanīt uz mūsu veikalu (28870004), jo pārdošanā arī ir citu ražotāju stikla tīrāmās slotiņas, gan aizmugurējam stiklam, gan priekšējam stiklam ar vai bez sviras.

Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Audi A4 Avant 00-07 8E9955407C cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Audi A4 Avant 08> 8K9955407 cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Audi Q5 8R0955407 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Golf IV/Bora Variant 98-05 1J9955707 cena 6.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Golf V/Seat/Skoda 6Q6955707C cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Passat B5 Variant 96-05 945468 cena 6.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Passat B6/B7 Variant 05-14 945469 cena 6.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Sharan /Alhambra/Galaxy/ 2000- 945470 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Sharan II 2010- 945471 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Touareg 02-10 945472 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā VW Touran 2003- 945473 cena 5.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā BMW 1 E81/E87 03-13 / X1 E84 09- 945476 cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā BMW 3 E91 05-12 945477 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā BMW 3 F31 Touring 2011- 945478 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā BMW 5 E39 Touring 95-04 945479 cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā BMW E53 X5 99-06 945481 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā BMW 5 E61 Touring 04-10 945480 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā BMW E83 X3 04-10 945482 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Citroen C3 Picasso 2008- 945483 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Citroen C5 H/B 01-08 945484 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Dacia Logan MCV 04-12 945502 cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Ford Focus II 04- H/B 945485 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Ford Focus III 2011- H/B 945486 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Ford S-MAX 2006- 945487 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Mercedes W204 C-class 11- 945489 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Mercedes W204 C-class 2007- 945488 cena 10.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Mitsubishi Pajero 2003- 945490 cena 13.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Nissan Note 06-09 945491 cena 13.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Nissan X-Trail 2001- 945492 cena 13.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Astra G 1273388 cena 10.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Astra G hatchback 100089110 cena 10.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Astra H 1273395 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Astra J Caravan 2009- 945493 cena 14.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Corsa C /Meriva 100089210 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Insignia ST Caravan 2008- 945494 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Vectra B Estate 100088910 cena 12.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Vectra C carvan 03- / Signum 03-945495 cena 10.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Zafira <05 100095910 cena 14.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Zafira 05> 6272521 cena 12.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Opel Zafira C 2012- 945497 cena 10.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Peugeot 307 SW 02- 945498 cena 5.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Peugeot 308 SW 07-/ 3008 09-/ 508SW 10- 945499 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Peugeot Partner 07-/ Citroen Berlingo 07- 945500 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Peugeot Partner 96-08 / Citroen Berlingo 96-08 945501 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Renault Espace IV 03- 945503 Cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Renault Scenic II 03-09 8200543237 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Skoda Octavia II 2008- 945474 cena 13.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Skoda Superb II Estate 2008- 945475 cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Toyota Auris 945504 cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Toyota Avensis Estate 03-08 945505 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Toyota Avensis Estate 2008- 945506 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Toyota Corolla IX 02-07 H/B 945507 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Toyota Corolla Verso 04-12 945508 cena 12.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Toyota Prius 2003- 945509 cena 9.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Toyota RAV4 2008- 945510 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo V40 96-03 945511 cena 7.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo V40 II 2012- 945512 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo V50 2003- 945513 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo V70 2008- 945514 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo XC60 2008- 945515 cena 11.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo XC70 00-03 / V70 00-04 945516 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo XC90 04-06 945517 cena 8.00 Eur
Stiklu tīrītāju slotiņa aizmugurējā Volvo XC90 06-09 945518 cena 11.00 Eur

AKCIJA!!!!! Pilnīgi jauni bremžu kluči par 2,00 Eur par komplektu. Veikala izpārdošana!!!!

AKCIJA!!!!!
Pilnīgi jauni bremžu kluči par 2,00 Eur par komplektu.
Veikala izpārdošana!!!!

Piedāvājam kvalitatīvus Vācu pakotāja BRP bremžu klučus uz astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados ražotām automašīnām,
SUPER AKCIJA cena 2.00 Eur par komplektu (uz vienu asi, 4 gab.).

Akcijā pieejamo kluču saraksts pēc auto modeļiem:

FDB878 Bremžu kluči aizmugurējie RENAULT ESPACE III, LAGUNA I, SAFRANE I, II,  21

FDB884 Bremžu kluči priekšējie FORD COUGAR COUPE 98-01, MONDEO 93-00, SCORPIO 85-98

FDB939 Bremžu kluči priekšējie MAZDA 626 87-97

FDB1378 Bremžu kluči priekšējie CITROEN XSARA, PEUGEOT 206, 306

FDB1381 Bremžu kluči priekšējie FORD TRANSIT 00 – 06

FDB1288 Bremžu kluči priekšējie VW GOLF 3, POLO, VENTO; SEAT CORDOBA, IBIZA, TOLEDO

FDB598 Bremžu kluči priekšējie HONDA ACCORD 89-93, CIVIC 87-01, CRX 87-92, PRELUDE 86-92

FDB604 Bremžu kluči priekšējie NISSAN ALMERA 00-, PRIMERA 90-02

FDB602 Bremžu kluči priekšējie TOYOTA CAMRY 83-93, CARINA 87-93, CELICA 85-94

FDB628 Bremžu kluči priekšējie VOLVO 740, 760 -92, 780 86-90, 940 90-95, 960 90-94

FDB629 Bremžu kluči priekšējie MERCEDES BENZ SL 71-89

FDB638 Bremžu kluči aizmugurējieNissan Bluebird 86-91 /Hyundai Lantra 96-

FDB589 Bremžu kluči priekšējie FORD FIESTA 89-02

FDB660 Bremžu kluči priekšējie BMW E30 82-94, Z1 88-91

FDB667 Bremžu kluči priekšējie NISSAN PRIMERA 90-96

FDB671 Bremžu kluči priekšējie VOLVO 440 K, 460 L 88-96, 480 E Coupe 86-96

FDB701 Bremžu kluči priekšējie FORD TRANSIT 91-00

FDB654 Bremžu kluči aizmugurējie MAZDA 323 89-94, MX-5 89-98; SUZUKI BALENO 95-02

FDB761 Bremžu kluči priekšējie HONDA ACCORD 4  89-93

FDB776 Bremžu kluči priekšējie HONDA CIVIC VI-VIII 91-, CRX III 92-98

FDB763 Bremžu kluči priekšējie Nissan 100 NX, Sunny 90-96

FDB785 Bremžu kluči priekšējie VW TRANSPORTER IV 90-03

FDB876  Bremžu kluči priekšējie PEUGEOT 106 91-, 306 93-02

FDB901 Bremžu kluči priekšējie OPEL CALIBRA 90-97, OMEGA B 94-03, VECTRA A 88-95; SAAB 900 II 93-98

FDB897 Bremžu kluči priekšējie Volvo 440K, 460L, 480E

FDB903 Bremžu kluči aizmugurējie MAZDA 929 87-91, XEDOS 9 93-02

FDB968 Bremžu kluči priekšējie CITROEN JUMPER 94-02; FIAT DUCATO 89-02; OPEL OMEGA B 94-03, PEUGEOT BOXER 94-02

FDB970 Bremžu kluči priekšējie VW TRANSPORTER IV 90-03

FDB576 Bremžu kluči priekšējie MAZDA 626 III-IV

FDB579 Bremžu kluči priekšējie FORD ESCORT 85-02, ORION 90-94, SCORPIO 85-94, SIERRA 87-93

FDB563 Bremžu kluči priekšējie AUDI Quattro 80-91, 80 86-96, Coupe 88-96, 90 87-91, Cabriolet 91-00, 100 82-91, 200 83-91

FDB584 Bremžu kluči priekšējie OPEL ASTRA F 91-01, CALIBRA A 90-97, KADETT 84-93, OMEGA A 86-94, VECTRA A 88-03

FDB585  Bremžu kluči priekšējie HONDA Civic 87-95, CRX 83-92

FDB586 Bremžu kluči aizmugurējie OPEL ASTRA 91-01, CALIBRA 90-97, KADETT 84-93, VECTRA A 88-95; SAAB 900 93-98

FDB517 Bremžu kluči priekšējie VW TRANSPORTER 79-92

FDB550 Bremžu kluči priekšējie NISSAN SUNNY 86-91

FDB507 Bremžu kluči aizmugurējie MITSUBISHI COLT 82-92; ECLIPSE 89-95, GALANT 84-93, LANCER 88-94

FDB524 Bremžu kluči priekšējie FIAT TEMPRA 90-98, TIPO 87-95, UNO 83-00; LANCIA DEDRA 89-99

FDB487 Bremžu kluči priekšējie MAZDA 323 85-95

FDB478 Bremžu kluči aizmugurējie TOYOTA AVENSIS 97-03, CAMRY 86-01, CARINA 2, E 83-97; CELICA 85-99, COROLLA 84-02; LEXUS ES 89-97, RX 97-08

FDB454 Bremžu kluči priekšējie HONDA ACCORD 3, CRX 1, INTEGRA

FDB444 Bremžu kluči priekšējie AUDI Quattro 80-91, 80 86-91, Coupe 88-96, 90 84-91, 100, 200 -91

FDB392 Bremžu kluči priekšējie VW GOLF -93, JETTA -92, PASSAT -89, POLO 81-94, SCIROCCO -92; SEAT CORDOBA, IBIZA II 93-99

FDB414 Bremžu kluči priekšējie OPEL Arena 98-01, RENAULT Trafic 80-01

FDB455 Bremžu kluči priekšējie PEUGEOT 205 83-, 305 82-90, 309 85-93

FDB450 Bremžu kluči priekšējie FORD P 100 II 87-92, Transit 85-92

FDB476 Bremžu kluči priekšējie TOYOTA CELICA, SUPRA

FDB288 Bremžu kluči priekšējie TOYOTA HILUX, LAND CRUISER

FDB284 Bremžu kluči aizmugurējie NISSAN

Moto rezerves daļas var apskatīt šajā linkā: http://www.motospeci.lv/motospeci-kontakti-ka-atrast/  (saite atvērsies jaunā logā).

Moto ķiveres skaties šeit: http://www.motokiveres.lv/ (saite atvērsies jaunā logā)

Auto rezerves daļas lētāk kā citur: www.yr.lv (saite atvērsies jaunā logā).

Kvalitatīvs bremžu remonts. Plaša izvēle bremzēm, bremžu klučiem un diskiem.

Kvalitatīvs bremžu remonts Rīgā par izdevīgam cenām. Lētāk kā citur – Autospeci.lv !

Autospeci.lv serviss darbojas jau 20 gadus un šo gadu laikā gūtā pieredze pierāda, ka bremžu kluču nomaiņa nav nemaz tik viegls darbs, cik tas var izskatīties. Bremžu kluču kalpošanas mūža ilgums ir atkarīgs no to uzstādīšanas precizitātes, braukšanas stila un nobraukātajiem kilometriem. Straujas gaitas uzsākšana vai otrādi – palēlināšana, nolieto šo detaļu ievērojami ātrāk.

Bremzēšanas efektivitātes pasliktināšanās, čīkstēšana ritenī bremzējot, pretestības palielināšanās bremzējot – tās ir tikai dažas pazīmes, ka Jūsu transportlīdzekļa bremžu kluči ir bojāti.

Ja bojāti bremžu kluči, tos ieteicams nomainīt. Šo detaļu nomainīšanas cena ir salīdzinoši zema un tā būtiski pagarinās bremžu diska un visas bremžu sistēmas kalpošanas ilgumu. Šo maiņu Jūs varat veikt arī patstāvīgi, tāpēc esam izveidojuši nelielu pamācības rakstu ar attēliem, kā pareizi nomainīt bremžu klučus, lai tie ļoti ātri nenodilst un ir nomainīti kvalitatīvi : https://www.yr.lv/autoserviss_bremzu_klucu_nomaina/ (saite atvērsies jaunā logā). Taču arī Autospeci.lv autoservisā veicam kvalitatīvu dažāda veida bremžu, bremžu disku, kluču, suportu, vadīklu nomaiņu, apkopi un remontu.

Pie mums uz vietas  pieejama milzīga izvēle bremžu klučiem. Ir iespējams iegādāties gan dārgākas, gan lētākas bremžu detaļas. Visa veida ražotāji! Atkarība pēc klienta velmēm – ja vēlaties ekonomēt, piedāvāsim lētākus variantus, taču ja vēlaties vislabāko kvalitāti, piedāvāsim labāko, jaudīgāko.

Piemēram, kvalitatīvi BRP bremžu kluči, kurus pie mums var iegādāties par salīdzinoši zemu cenu, praktiski nečīkst uz visām mašīnām un labi. Ievērojami nesmērē disku un ir praktiski viens no labākajiem variantiem.

Iespējams arī veikt pasūtījumu un saņemt to jau šodien vai nākamajā darba dienā, gadījumā ja neatradīsi sev vajadzīgo. Garantējam ļoti ātru piegādi.

Mūsu veikalā, Autospeci.lv, tev palīdzēs kvalitatīvi bremžu speciālisti (ar lielu pieredzi) izvēlēties tavam transportlīdzeklim pašu piemērotāko un labāko, un, protams, lēti saremontēs.

Ilgs kalpošanas laiks un nevainojama kvalitāte visām auto rezerves daļām un bremžu remontam.

Piedāvājam uzticēt bremžu remontu, apkopi, nomaiņu mūsu pieredzējušajiem bremžu speciālistiem autospeci.lv autoservisā. Kvalitatīva darba izpilde un garantija par paveikto darbu. Vairāk info : https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/  (saite atvērsies jaunā logā).

 

PIEZĪME: Šajā katalogā ir atzīmētas tikai populārākās rezerves daļas dotajai auto markai, kuras pie mums pērk ikdienā. Ja neredzat detaļas bildi vai cenu, tad tā vienkārši pagaidām nav ievadīta mājaslapā.

Ja vajag kādu rezerves daļu, kura nav sarakstā, kurai nav bildes vai cenas, tad tālāk nemeklējiet- šajā katalogā ir ievadītas tikai populārākās auto rezerves daļas, kuras pie mums pērk ikdienā! Tātad- ja nav bildes, cenas vai rezerves daļas kā tādas, ņemiet un piezvaniet mūsu operatoriem uz mūsu auto rezerves daļu noliktavu, un jums uzreiz tiks sniegta izsmeļoša atbilde par visām detaļu cenām, kuras mums ir uz vietas, vai arī ir pasūtamas!

Mūsu auto rezerves daļu veikala un noliktavas tālruņi – 28870004, 28800060, 67272626, 67290447. Rīgā Atrodamies Matīsa ielā 123, tas ir Matīsa/ Vagonu ielu stūris, tieši pretī Russo- Balt piekabju veikalam.

Ja vajag detaļu arī nomainīt vai arī veikt auto diagnostiku vai remontu, zvaniet un pierakstieties uz mūsu autoservisu, kurā strādā ļoti labi meistari un mūsu autoservisa tālruņa numurs ir 28870001. Autoserviss atrodas Aizvaru ielā 31, tā ir neliela ieliņa netālu aiz Deglava tilta, ja brauc no centra, jāpārbrauc pāri Nīcgales ielai, tad pēc automazgātavas jāgriež iekšā pa labi, pretī oranžajai baznīcai, kādus 100 metrus pirms Dārzciema/ Deglava ielas krustojuma.

Sīkāk par darba laikiem un kā mūs atrast- kartes un tā, šajā linkā: https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā).

Čīkst bremzes. Kā to novērst?

Čīkst bremzes, “kolodkas”, bremžu kluči, diski?! Braucot garām, viss tā nočīkst, ka uz tavu transportlīdzekli visi atskatās? Ja tavam transportlīdzeklim piemetusies šāda kaite, neuztraucies, mēs palīdzēsim tev!

Autospeci.lv serviss darbojas jau 20 gadus un šo gadu laikā gūtā pieredze pierāda, ka bremžu kluču nomaiņa nav nemaz tik viegls darbs, cik tas var izskatītes. Lai pareizi apmainītu bremžu klučus, ir jāņem vērā pāris svarīgi nosacījumi.

Kas īsti rada šo bremžu čīkstēšanas skaņu?

Mēs, pieredzējuši bremžu speciālisti, varam viennozīmīgi apgalvot , ka tas kas čīkst ir šis berzes materiālu pāris – bremžu disks saskaroties ar bremžu klučiem.

Ja jums šī čīkstēšana krīt uz nerviem un vēlaties to steidzami novērst, patiesībā tas ir diezgan vienkārši. Jāuzliek citas firmas bremžu kluči. Čīkstēt mēdz jebkuras firmas bremžu kluči, gan dārgākās, gan lētākās. Šī nepatīkamā skaņa pavisam noteikti nav atkarīga no ražotāja vai no cenu kategorijas utt. Arī svarīgi atcerēties, ka bremžu čīkstēšana nekādā veidā neietekmē bremžu jaudu, spēku vai kvalitāti, tā ir vienkārši ļoti nevēlama skaņa, kura nāk no jūsu transportlīdzekļa un ,iespējams, ļoti bojā jūsu nervu sistēmu.

Būtībā risinājums ir pavisam vienkāršs – jānomaina esošās firmas bremžu kluči uz citas firmas, kuras dotajam transportlīdzeklim būs vispiemērotākās.

Kā uzzināt piemērotākos bremžu klučus manam auto?

Ir jāeksperimentē ar dažādas firmas bremžu klučiem. Piemēram, senāk automašīnai BMW E34 čīkstēja gandrīz visi bremžu kluči, kuri tika uzlikti, taču ,mainot un liekot dažādu ražotāju piedāvātos bremžu klučus – atklājām firmas Valeo piedāvātos un beidzot nepatīkamā skaņa bija novērsta. Arī tagad kā Lexus automašīnai ar čīkstošiem bremžu klučiem tiek uzliktas firmas Jurid piedāvātās bremžu uzlikas – arī vairāk nečīkst.

Pateikt kāda firma būs vislabākā tieši tavam transportlīdzeklim, nav tik vienkārši. Piemēram, kvalitatīvi BRP bremžu kluči, kurus pie mums var iegādāties par salīdzinoši zemu cenu, praktiski nečīkst uz visām mašīnām un labi bremzē. Ievērojami nesmērē disku un ir praktiski viens no labākajiem variantiem, cena – kvalitāte.

Jāatceras arī svarīgs fakts – tie bremžu kluči, kuri bremzē vislabāk ir arī visātrāk dilstošie. Līdz ar to, transportlīdzekļa diski paliek melni.

Ļoti svarīgi ir izvērtēt kādas ir jūsu prioritātes. Vai svarīgāk ir cik jaudīgi savu darbu veic bremžu kluči , vai arī cik ilgs ir to kalpošanas laiks un čīkstēšanas novēršana.

Mūsu noliktavā ir milzīgs bremžu remonta un apmaiņas klāsts – bremžu diski, bremžu kluči, bremžu vadīklas, bremžu suporti, suportu  remkomplekti u.c. 

Pie mums atradīsi sev vajadzīgo, gan ja vēlies ekonomēt, gan ja vēlies iegādāties kvalitatīvus bremžu klučus. Uz vietas pieejama ļoti plaša bremžu kluču izvēle. Taču ja neatradīsi savējo, iespējams pasūtīt bremžu klučus ar piegādi jau tajā pašā vai nākamajā dienā. Ātri, vai ne?!

Ja nevēlies eksperimentēt pats un vēljoprojām esi nesaprašanā kā rīkoties, piedāvājam uzticēt šo darbu mūsu pieredzējušiem bremžu speciālistiem autospeci.lv autoservisā. Vairāk info : https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/  (saite atvērsies jaunā logā).

Esam izveidojuši arī nelielu pamācības rakstu kā pareizi nomainīt bremžu klučus tā, lai tie nenodilst ļoti ātri  : https://www.yr.lv/autoserviss_bremzu_klucu_nomaina/ (saite atvērsies jaunā logā).

Ja vieglāk noklausīties šo visu, nevis izlasīt, spied play šim video! 

PIEZĪME: Šajā katalogā ir atzīmētas tikai populārākās rezerves daļas dotajai auto markai, kuras pie mums pērk ikdienā. Ja neredzat detaļas bildi vai cenu, tad tā vienkārši pagaidām nav ievadīta mājaslapā.

Ja vajag kādu rezerves daļu, kura nav sarakstā, kurai nav bildes vai cenas, tad tālāk nemeklējiet- šajā katalogā ir ievadītas tikai populārākās auto rezerves daļas, kuras pie mums pērk ikdienā! Tātad- ja nav bildes, cenas vai rezerves daļas kā tādas, ņemiet un piezvaniet mūsu operatoriem uz mūsu auto rezerves daļu noliktavu, un jums uzreiz tiks sniegta izsmeļoša atbilde par visām detaļu cenām, kuras mums ir uz vietas, vai arī ir pasūtamas!

Mūsu auto rezerves daļu veikala un noliktavas tālruņi – 28870004, 28800060, 67272626, 67290447. Rīgā Atrodamies Matīsa ielā 123, tas ir Matīsa/ Vagonu ielu stūris, tieši pretī Russo- Balt piekabju veikalam.

Ja vajag detaļu arī nomainīt vai arī veikt auto diagnostiku vai remontu, zvaniet un pierakstieties uz mūsu autoservisu, kurā strādā ļoti labi meistari un mūsu autoservisa tālruņa numurs ir 28870001. Autoserviss atrodas Aizvaru ielā 31, tā ir neliela ieliņa netālu aiz Deglava tilta, ja brauc no centra, jāpārbrauc pāri Nīcgales ielai, tad pēc automazgātavas jāgriež iekšā pa labi, pretī oranžajai baznīcai, kādus 100 metrus pirms Dārzciema/ Deglava ielas krustojuma.

Sīkāk par darba laikiem un kā mūs atrast- kartes un tā, šajā linkā: https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā).

Lielākā auto rezerves daļu izvēle

Iegādājaties augstas kvalitātes auto rezerves daļas Jūsu auto. Auto rezerves daļas – lētāk kā citur: Autospeci.lv!

Pie mums pieejamas dažādas auto rezerves daļas – ritošās daļas detaļas, motora detaļas, gultņi, amortizatori, smērvielas, eļļas u.c.

Piedāvājam auto rezerves daļas visu veidu automobiļiem  – Audi, BMW, Opel, VW un daudzām citām. Jaunas auto rezerves daļas!

Ir iespējams iegādāties gan dārgākas, gan lētākas detaļas. Visa veida ražotāji! Atkarība pēc klienta velmēm – ja vēlaties ekonomēt, piedāvāsim lētākus variantus, taču ja vēlaties vislabāko kvalitāti, piedāvāsim labāko, jaudīgāko.

Mūsu veikalā, Autospeci.lv, tev palīdzēs auto speciālisti (ar lielu pieredzi) izvēlēties tavam auto pašu piemērotākās auto rezerves daļas. Ilgs kalpošanas laiks un nevainojama kvalitāte visām auto rezerves daļām.

Pie mums ir ļoti plaša auto rezerves daļu izvēle un šīs visas detaļas ir uz vietas, tāpēc nāc un iegādājies sev nepieciešamo. Iespējams arī veikt pasūtījumu un saņemt to jau šodien vai jau nākamajā darba dienā, gadījumā ja neatradīsi sev vajadzīgo.

Visplašākā auto rezervju daļu izvēle – lētāk kā citur : Autospeci.lv

https://www.youtube.com/watch?v=VmoD7Ma6G1k&index=2&list=PLnW8mUswl4-HeQ8F-3w5nFKY4XRuvS1kW
https://www.youtube.com/watch?v=wtK9yZwPI9o
https://www.youtube.com/watch?v=mSmaaXERtu8
https://www.youtube.com/watch?v=lrJXIXPAtxk

PIEZĪME: Šajā katalogā ir atzīmētas tikai populārākās rezerves daļas dotajai auto markai, kuras pie mums pērk ikdienā. Ja neredzat detaļas bildi vai cenu, tad tā vienkārši pagaidām nav ievadīta mājaslapā.

Ja vajag kādu rezerves daļu, kura nav sarakstā, kurai nav bildes vai cenas, tad tālāk nemeklējiet- šajā katalogā ir ievadītas tikai populārākās auto rezerves daļas, kuras pie mums pērk ikdienā! Tātad- ja nav bildes, cenas vai rezerves daļas kā tādas, ņemiet un piezvaniet mūsu operatoriem uz mūsu auto rezerves daļu noliktavu, un jums uzreiz tiks sniegta izsmeļoša atbilde par visām detaļu cenām, kuras mums ir uz vietas, vai arī ir pasūtamas!

Mūsu auto rezerves daļu veikala un noliktavas tālruņi – 28870004, 28800060, 67272626, 67290447. Rīgā Atrodamies Matīsa ielā 123, tas ir Matīsa/ Vagonu ielu stūris, tieši pretī Russo- Balt piekabju veikalam.

Ja vajag detaļu arī nomainīt vai arī veikt auto diagnostiku vai remontu, zvaniet un pierakstieties uz mūsu autoservisu, kurā strādā ļoti labi meistari un mūsu autoservisa tālruņa numurs ir 28870001. Autoserviss atrodas Aizvaru ielā 31, tā ir neliela ieliņa netālu aiz Deglava tilta, ja brauc no centra, jāpārbrauc pāri Nīcgales ielai, tad pēc automazgātavas jāgriež iekšā pa labi, pretī oranžajai baznīcai, kādus 100 metrus pirms Dārzciema/ Deglava ielas krustojuma.

Sīkāk par darba laikiem un kā mūs atrast- kartes un tā, šajā linkā: https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā).

Plašākā auto akumulatoru izvēle

Iegādājieties uzticamus akumulatorus Jūsu auto izcilai darbībai! Par ievērojami zemākām cenām kā citur – jauni akumulatori ar garantiju Autospeci.lv veikalā. Milzīga akumulatoru izvēle!

Pieejami dažādu ražotāju akumulatori, gan dārgāki, gan lētāki, taču visi akumulatori ir ar augstu kvalitāti. Plaša izvēle dažāda tipa akumulatoriem – AGM, skābes, gēla. 

Piedāvājam akumulatorus  vieglajiem un kravas auto, motocikliem, traktoriem, laivām u.c. Pie mums gandrīz visi akumulatori ir pieejami uz vietas –  nāc, izvēlies un paņem savējo! Iespējams arī veikt pasūtījumu, ja neatrodi sev īsto akumulatoru.

Pieņemam vecos akumulatorus uz apmaiņu un par to dodam atlaidi jaunajam akumulatoram!

Mūsu veikalā tev palīdzēs auto speciālisti (ar lielu pieredzi) izvēlēties tavam auto pašu piemērotāko akumulatoru. Ilgs kalpošanas laiks un nevainojama kvalitāte visiem akumulatoriem. Ja ir nepieciešamība, uz vietas varam veikt akumulatora nomaiņu, ģeneratora darbības pārbaudi un strāvas noplūdi automašīnas miega režīmā.

Akumulatori – lētāk kā citur!

 

PIEZĪME: Šajā katalogā ir atzīmētas tikai populārākās rezerves daļas dotajai auto markai, kuras pie mums pērk ikdienā. Ja neredzat detaļas bildi vai cenu, tad tā vienkārši pagaidām nav ievadīta mājaslapā.

Ja vajag kādu rezerves daļu, kura nav sarakstā, kurai nav bildes vai cenas, tad tālāk nemeklējiet- šajā katalogā ir ievadītas tikai populārākās auto rezerves daļas, kuras pie mums pērk ikdienā! Tātad- ja nav bildes, cenas vai rezerves daļas kā tādas, ņemiet un piezvaniet mūsu operatoriem uz mūsu auto rezerves daļu noliktavu, un jums uzreiz tiks sniegta izsmeļoša atbilde par visām detaļu cenām, kuras mums ir uz vietas, vai arī ir pasūtamas!

Mūsu auto rezerves daļu veikala un noliktavas tālruņi – 28870004, 28800060, 67272626, 67290447. Rīgā Atrodamies Matīsa ielā 123, tas ir Matīsa/ Vagonu ielu stūris, tieši pretī Russo- Balt piekabju veikalam.

Ja vajag detaļu arī nomainīt vai arī veikt auto diagnostiku vai remontu, zvaniet un pierakstieties uz mūsu autoservisu, kurā strādā ļoti labi meistari un mūsu autoservisa tālruņa numurs ir 28870001. Autoserviss atrodas Aizvaru ielā 31, tā ir neliela ieliņa netālu aiz Deglava tilta, ja brauc no centra, jāpārbrauc pāri Nīcgales ielai, tad pēc automazgātavas jāgriež iekšā pa labi, pretī oranžajai baznīcai, kādus 100 metrus pirms Dārzciema/ Deglava ielas krustojuma.

Sīkāk par darba laikiem un kā mūs atrast- kartes un tā, šajā linkā: https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā).

Akumulators BMW

Akumulators BMW līdz 2004.gadam ir parastais svina konstrukcijas akumulators. BMW akumulatori pēc 2003. gada var būt gan parastie svina skābes, gan īpašas AGM konsrukcijas akumulatori.

AGM akumulatori BMW automašīnām visbiežāk sastopami ar kapacitāti 95AH jeb 105AH.

BMW 3 sērijas automašīnām ar benzīna dzinēju 1,6-1,8, visbiežāk izmantoti tiek akumulatori ar kapacitāti 60AH-65AH. Lai gūtu nelielu priekšstatu par šī tipa akumulatoriem, ko varat iegādāties mūsu veikalā, skatieties šeit AKUMULATORI BMW 3 BENZĪNA DZINĒJIEM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BMW 3 sērijas automašīnām ar benzīna dzinēju 1,8-2,5, parasti izmanto akumulatorus 70AH-85AH. Varat apskatīt tos mūsu mājaslapā: BMW akumulatori 70-77AH un BMW akumulatori 80-85AH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BMW 5 sērijas automašīnām ar benzīna dzinēju (izņemot AGM tehnoloģiju) parasti ir šādi akumulatori 95-100AH: AKUMULATORI BMW 5 BENZĪNA DZINĒJIEM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BMW 7 sērijas automašīnām ar benzīna dzinēju (izņemot AGM tehnoloģiju) varētu atrasties arī 110AH akumulators – BMW AKUMULATORS 110AH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BMW 3 sērijas dīzeļdzinējos parasti atrodas 80AH-85AH akumulatori

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jeb lielākos dzinējos 95AH-100AH akumulatori.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BMW 5/7/X3/X5 u.c. dīzeļdzinējos bez AGM aprīkojuma, parasti ir sastopami 95AH-100AH, 

lielākiem dzinējiem 110AH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja BMW automašīnai ir paredzēts AGM tehnoloģijas akumulators, tad varam piedāvāt :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKUMULATORS 95AH DETA AGM 

AKUMULATORS 95AH BOSCH AGM

AKUMULATORS 95AH EXIDE AGM

AKUMULATORS 95AH CENTRA AGM

Lielajiem BMW dzinējiem var būt arī lielāka izmēra AGM akumulators ar kapacitāti 105AH:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKUMULATORS 105AH VARTA AGM

Jāpiezīmē, ka gadijumā, ja Jūsu auto aprīkots ar AGM tipa akumulatoru, likt parasto skābes akumulatoru nedrīkst, pretējā gadijumā pēc dažiem mēnešiem skābes akumulators var izvārīties un tikt sabojāts. Garantija šādos gadijumos netiek piemērota. Savukārt AGM akumulators var tikt izmantots skābes akumulatora vietā, tas ir pat ieteicams, ja ir ļoti intensīva automašīnas ekspluatācija ar īsiem pārbraucieniem.

Mūsu autoveikals atrodas Rīgā, Matīsa ielā 123, t.28800060; 28870004; 67272626; 67290447. kontaktinformācija šeit.

 

Akumulatori, akumulators. To uzbūve, vēsture un kas tie ir?

Akumulatori Bi-Force

 

Akumulatora vēsture.

Pirmais, kas šajā jomā veica atklājumu, bij Alesandro Volts. Viņš ieguva galvanisko elementu, bet neatrada iespēju to uzlādēt. Cits zinātnieks, Vilhelms Einstedens, atklāja kā iegūt pastāvīgu strāvu, iegremdējot svina plates sērskābē, bet neizdarīja no tā visa secinājumus, kas palīdzētu atklājumu ieviest praksē.

Par akumulatora izgudrošanu mums jāpateicas franču zinātniekam Gastonam Plantam. 1859. gadā viņš radīja pirmo akumulatora prototipu, kuru varēja uzlādēt. Savukārt, amerikāņu zinātnieks Tomas Edisons ieinteresējās par akumulatora īpašībām uzlādēties. Viņš bij pirmais , kas sāka izmantot akumulatoru automašīnā un veicināja auto akumulatoru ražošanu.  Kopš tā laika svina – skābes akumulatora uzbūve nav mainījusies. Mainījušies ir tikai materiāli, piemēram veco ebonīta korpusu ir nomainījis polipropilēns.

Mūsdienu akumulators sastāv no restotām porainām svina platēm (viena svina, otra svina dioksīda), iegremdētām elektrolītā kas ir pagatavots no destilēta ūdens un sērskābes maisijuma, kam pievienotas uzlabojošas piedevas. Mūsdienu tehnoloģijas, kas tiek izmantotas akumulatoru ražošanā uzlabo akumulatora īpašības, piemēram,  pazemina koroziju, paildzina akumulatora kalpošanas ilgumu, uzlabo elektro lādiņa atdevi un saņemšanu, uzlabo ūdens zudumus un aktīvās massas sairšanu, palielina temperatūras režīmu, paaugstinot sala noturību. Papildus indikatori ļauj novērot akumulatora uzlādes stāvokli. Pats svarīgākais panākums mūsdienu akumulatoru ražošanā ir starta jaudas paaugstināšana, kas nodrošina stabilu dzinēja startēšanu jebkādās temperatūrās un ilgāku kalpošanas laiku, ko panāk pazeminot pašizlādi.

Akumulatora uzbūve.

Akumulators ir ļoti svarīgs komponents automašīnas elektrosistēmā. Tas nodrošina dzinēja startu un uztur elektroenerģiju automobilī.

Akumulators sastāv no korpusa, kas sadalīts sekcijās (tautā sauktas bankas), kurās atrodas savstarpēji savienoti bloki. 12voltu akumulatoros tādi ir seši. Katrs no šiem blokiem satur pozitīvi un negatīvi lādētus elektrodus. Starp šiem elektrodiem kas sastāv no svina restēm un ir apsmērēti ar aktīvo vielu, atrodas separatori, izgatavoti no strāvu nevadoša materiāla.

Lai akumulatoru uzlādētu, sekcijās iepilda elektrolītu (sērskābes un destilēta ūdens maisījumu), pēc tam uzlādē ar speciālu lādējamo aparātu. Uzlādes gaitā kāpj elektrolīta blīvums, kas izraisa ķīmisku reakciju, kuras rezultātā akumulatorā uzkrājas elektroenerģija.

Akumulatora darbības princips balstās uz elektroķīmiskās svina un svina dioksīda reakcijas sērskābes vidē.

Enerģija rodas oksidējoties svinam sērskābē līdz sulfātam. Elektrods no svina oksīda varētu būt grafīta ar ūdeņraža izdalīšanos. Svina oksīds nepieciešams lai novērstu ūdeņraža izdalīšanos uz elektroda. Ūdeņradis reaģē ar oksīda skābekli, veidojot ūdeni, atjaunojot oksīdu līdz metālam un papildus enerģiju oksidējoties ūdeņradim.

Izlādes laikā svina dioksīds atjaunojas uz katoda un svins oksidējas uz anoda. Uzlādes laikā notiek pretēja reakcija. Izlādes rezultātā tērējas sērskābe vienlaicīgi radot ūdeni, līdz ar ko elektrolīta blīvums krītas. Uzlādes brīdī tērējas ūdens un veidojas sērskābe, elektrolīta blīvumam ceļoties.

Kas ir starta strāva?

Starta strāva ir strāva kas nepieciešama elektromotora (startera) iegriešanai. Starta strāva var būt 3-7 reizes lielāka, kā strāva, kas tiek tērēta normālā darba ciklā iedarbinātam dzinējam. Piemērs, uzsākot braukt ar velosipēdu, ir jāpieliek lielāks spēks sākot mīt pedāļus nekā jau braucošam velosipēdam. Īpaši svarīgs šis faktors ir ziemā, kad nepieciešama lielāka enerģija automašīnas iedarbināšanai. Protams arī atkarīgs no dzinēja veida un tilpuma, jo lielāks dzinējs, jo lielāka starta strāva nepieciešama, protams, arī dīzeļa dzinējiem ir nepieciešama lielāka starta strāva nekā benzīna dzinējiem.

Akumulatora tilpums.

Akumulatora tilpums ir elektroenerģijas daudzums kuram jābūt pilnībā uzlādētā akumulatorā. Tas ir svarīgākais raksturlielums akumulatorā, jo cik būs liels tilpums, tik ilgi arī akumulators strādās bez uzlādes. Tilpumu mēra miliampērstundās, nominālais tilpums vienmēr uzrādīts uz akumulatora etiķetes.

Tomēr dzīvē ne vienmēr nominālais tilpums sakrīt ar reālo. Praksē akumulatora tilpums no nominālās vērtības svārstās no 80-110%. Ekspluatācijas gaitā akumulatora tilpums parasti mainās uz mazāko pusi, atkarībā no ekspluatācijas apstākļiem, uzlādes ierīcēm utt…

Kādēļ akumulatori mēdz sprāgt?

Svina akumulatoros, ir viena nepatīkama lieta, kas jāņem vērā ekspluatācijas laikā. Lādēšanas finiša ciklā, sākas elektrolītiska ūdens sadalīšanās, kā rezultātā izdalās ūdeņradis un skābeklis. Daļa skābekļa oksidē pozitīvi lādēto svina restīti, kas noved pie tās korozijas. Atlikušais ūdeņradis un skābeklis sāk uzkrāties zem korpusa vāka sekcijās virs elektrolīta līmeņa. Ja ventilācijas kanāli akumulatoram nav aizsērējuši, tad gāzes izplūst atmosfērā, neradot bīstamu koncentrāciju. Ja akumulatora ventilācijas caurumi ir ciet, tad gāzes uzkrājas bīstamā koncentrācijā zem akumulatora vāka, un pietiek ar mazu dzirkstelīti, lai akumulators ekspluatētu. Jo zemāks elektrolīta līmenis, jo vairāk gāzes uzkrāsies.

Kas ir elektrolīts?

Elektrolīts ir šķīdums, kurš vada elektrību disociācijas un joniem rezultātā, turklāt pats par sevi tas nevada elektrību. Par elektrolītiem var kalpot skābju un sāļu šķīdumi.

Auto elektrolīts ir sērskābes un ūdens maisījums attiecībā 40 pret 60 %. Tā blīvums  ir 1,27 kg/l. To var iegādāties brīvā pārdošanā.

Kādēļ elektrolīts mēdz sasalt?

Akumulatoram izlādējoties, krītas elektrolīta blīvums, samazinoties sērskābes daudzumam un vienlaicīgi palielinoties ūdens daudzumam elektrolītā. Līdz ar to attiecīgi samazinās sasalšanas temperatūra, piemēram, ja blīvums ir 1,11, tsasalšanas temperatūra ir -7C, jeb 1,27 blīvumam sasalšanas temperatūra būs -58C.

Kas ir pārlāde un arko tā ir kaitīga?

Pārlāde ir uzlādēta akumulatora turpināšana lādēties.

Pārlādes rezultātā notiek ūdens iztvaikošana no elektrolīta. Līdz ar to samazinās elektrolīta līmenis un palielinās blīvums. Skābeklis, kas radies elektrolīzes rezultātā, caur aktīvās pastas slāni nonāk uz strāvas noņēmēja un oksidē to. Oksidējoties tas paliek trausls un viegli irstošs. Turklāt ilgstoši pārlādējot akumulatoru, rodas ūdeņradis un skābeklis, šie tvaiki ir ļoti sprādzienbīstami.

Mūsdienu lādēšanas ierīcēs šī problēma ir novērsta, jo beidzoties uzlādes ciklam, lādētājs automātiski atslēdzas.

Kas iespaido akumulatora kalpošanas ilgumu?

Akumulatora kalpošanas ilgumu iespaido ekspluatācijas intensitāte. Jo augstāka intensitāte, jo īsāku laiku akumulators kalpos. Tātad īsi pārbraucieni, bieža automašīnas startēšana un slāpēšana ievērojami saīsina akumulatora mūžu. Ļoti svarīgi ar arī kontrolēt akumulatora uzlādes stāvokli, jeb elektrolīta blīvumu. To var izdarīt arī ar parastu voltmetru, jo mūsdienu akumulatoriem nav tik vienkārši piekļūt elektrolītam. Kalpošanas ilgumu arī ietekmē automašīnas elektrosistēmas stāvoklis un ekstremāli zemas vai augstas temperatūras.

Kā noteikt akumulatora uzlādes līmeni?

Akumulatora elektrolīts sastāv no 64% destilēta ūdens un 36% sērskābes. Akumulatoram izlādējoties, ķīmiskas reakcijas rezultātā sērskābes daudzums mazinās vienlaicīgi palielinoties ūdens daudzumam, līdz ar ko elektrolīta blīvums krītas. Pie uzlādes notiek pretēja reakcija. Elektrolīta blīvums ir efektīvs līdzeklis lai noteiktu akumulatora uzlādes līmeni. Pilnīgi uzlādētam akumulatoram elektrolīta blīvums ir 1,27 grami uz kubikcentimetru. Protams uzlādes līmeni var noteikt arī ar voltmetru, pilnībā uzlādētam akumulatoram būs 12,66 volti +15C temperatūrā.

Cik ilgi akumulatoru var glabāt bez uzlādes?

Kalcija akumulatorus (Ca/Ca) no 8-12 mēnešiem, hibrīda (Ca/Sb) – no 5-8 mēnešiem, sārmu (Sb/Sb) no 3-5 mēnešiem. Uzglabātajam akumulatoram jābūt uzlādētam. Jo zemāka būs apkārtējās vides temperatūra, jo ilgāk akumulators uzglabāsies.

Kā pagarināt akumulatora mūžu?

Ekspluatācijas procesā ir jāievēro dažas lietas kas ievērojami ļaus paildzināt Jūsu akumulatora mūžu. Pēc akumulatora iegādes ir jāseko lai ekspluatācijas laikā spriegums nedrīkst nokristies zemāk kā 10,2 volti. Apkalpojamajiem akumulatoriem (ar korķiem) reizi 10-15 dienās jāpārbauda elektrolīta līmenis. Vajadzības gadījumā jāpielej destilēts ūdens.

Jāseko līdz vai klemmes nav oksidējušās, vai akumulators nav ļoti netīrs, vajadzības gadījumā notīrīt ar kalcija sodas šķīdumu.

Ja spriegums nokrītas zem 12,4 volti, akumulators jāuzlādē. Apkalpojamajiem akumulatoriem uz ziemas periodu var paaugstināt elektrolīta blīvumu par 0,02.

Uzstādot akumulatoru uz auto klemmes var apstrādāt ar tehnisko vazelīnu, lai mazinātu oksidēšanos.

Vai augsta starta strāva var kaitēt automašīnai?

Nē nevar, tādēļ, ka starta strāva ietekmē dzinēja starta stabilitāti. Lai gan dažādiem akumulatoriem ir dažāda starta strāva, spriegums tiem visiem ir 12V (ja runa iet par vairumu vieglo automobiļu akumulatoriem). Sabojāt elektrosistēmu var vienīgi pieslēdzot lielāka sprieguma akumulatoru, piemēram 24v.

Startēšana ziemas apstākļos.

Startēšana ziemas apstākļos akumulatoram ir sarežģītāka tādēļ, ka:

-starta jauda aukstam akumulatoram paliek mazāka;

-palielinās dzinēja iegriešanās ilgums;

-degvielas iesmidzināšana aukstā dzinējā pasliktinās;

-akumulatora uzlādes lielums ziemas laikā ir mazāks, līdz ar to akumulatoram ir mazāka jauda;

-dzinēja eļļa aukstā laikā sabiezē apgrūtinot motora iegriešanu.

Vai drīkst dot “piepīpēt” otram automobilim?

Drīkst, ja ir nepieciešamība. Tomēr jāievēro dažas lietas. Automašīnai – donoram, piepīpēšanas laikā jābūt izslēgtam dzinējam. Bojātās mašīnas akumulatora klemmei (vienalga kurai), jābūt noņemtai, pēc iedarbināšanas to uzliek atpakaļ.

Visu akumulatoru saraksts, ar bildēm un cenām, kuri mums ir uz vietas, atrodams šeit: https://www.autospeci.lv/products-page/akumulatori-auto

Ko Tu varbūt nezināji par akumulatoru.

Akumulatori Bi-Force

 

Akumulatora vēsture.

Pirmais, kas šajā jomā veica atklājumu, bij Alesandro Volts. Viņš ieguva galvanisko elementu, bet neatrada iespēju to uzlādēt. Cits zinātnieks, Vilhelms Einstedens, atklāja kā iegūt pastāvīgu strāvu, iegremdējot svina plates sērskābē, bet neizdarīja no tā visa secinājumus, kas palīdzētu atklājumu ieviest praksē.

Par akumulatora izgudrošanu mums jāpateicas franču zinātniekam Gastonam Plantam. 1859. gadā viņš radīja pirmo akumulatora prototipu, kuru varēja uzlādēt. Savukārt, amerikāņu zinātnieks Tomas Edisons ieinteresējās par akumulatora īpašībām uzlādēties. Viņš bij pirmais , kas sāka izmantot akumulatoru automašīnā un veicināja auto akumulatoru ražošanu.  Kopš tā laika svina – skābes akumulatora uzbūve nav mainījusies. Mainījušies ir tikai materiāli, piemēram veco ebonīta korpusu ir nomainījis polipropilēns.

Mūsdienu akumulators sastāv no restotām porainām svina platēm (viena svina, otra svina dioksīda), iegremdētām elektrolītā kas ir pagatavots no destilēta ūdens un sērskābes maisijuma, kam pievienotas uzlabojošas piedevas. Mūsdienu tehnoloģijas, kas tiek izmantotas akumulatoru ražošanā uzlabo akumulatora īpašības, piemēram,  pazemina koroziju, paildzina akumulatora kalpošanas ilgumu, uzlabo elektro lādiņa atdevi un saņemšanu, uzlabo ūdens zudumus un aktīvās massas sairšanu, palielina temperatūras režīmu, paaugstinot sala noturību. Papildus indikatori ļauj novērot akumulatora uzlādes stāvokli. Pats svarīgākais panākums mūsdienu akumulatoru ražošanā ir starta jaudas paaugstināšana, kas nodrošina stabilu dzinēja startēšanu jebkādās temperatūrās un ilgāku kalpošanas laiku, ko panāk pazeminot pašizlādi.

Akumulatora uzbūve.

Akumulators ir ļoti svarīgs komponents automašīnas elektrosistēmā. Tas nodrošina dzinēja startu un uztur elektroenerģiju automobilī.

Akumulators sastāv no korpusa, kas sadalīts sekcijās (tautā sauktas bankas), kurās atrodas savstarpēji savienoti bloki. 12voltu akumulatoros tādi ir seši. Katrs no šiem blokiem satur pozitīvi un negatīvi lādētus elektrodus. Starp šiem elektrodiem kas sastāv no svina restēm un ir apsmērēti ar aktīvo vielu, atrodas separatori, izgatavoti no strāvu nevadoša materiāla.

Lai akumulatoru uzlādētu, sekcijās iepilda elektrolītu (sērskābes un destilēta ūdens maisījumu), pēc tam uzlādē ar speciālu lādējamo aparātu. Uzlādes gaitā kāpj elektrolīta blīvums, kas izraisa ķīmisku reakciju, kuras rezultātā akumulatorā uzkrājas elektroenerģija.

Akumulatora darbības princips balstās uz elektroķīmiskās svina un svina dioksīda reakcijas sērskābes vidē.

Enerģija rodas oksidējoties svinam sērskābē līdz sulfātam. Elektrods no svina oksīda varētu būt grafīta ar ūdeņraža izdalīšanos. Svina oksīds nepieciešams lai novērstu ūdeņraža izdalīšanos uz elektroda. Ūdeņradis reaģē ar oksīda skābekli, veidojot ūdeni, atjaunojot oksīdu līdz metālam un papildus enerģiju oksidējoties ūdeņradim.

Izlādes laikā svina dioksīds atjaunojas uz katoda un svins oksidējas uz anoda. Uzlādes laikā notiek pretēja reakcija. Izlādes rezultātā tērējas sērskābe vienlaicīgi radot ūdeni, līdz ar ko elektrolīta blīvums krītas. Uzlādes brīdī tērējas ūdens un veidojas sērskābe, elektrolīta blīvumam ceļoties.

Kas ir starta strāva?

Starta strāva ir strāva kas nepieciešama elektromotora (startera) iegriešanai. Starta strāva var būt 3-7 reizes lielāka, kā strāva, kas tiek tērēta normālā darba ciklā iedarbinātam dzinējam. Piemērs, uzsākot braukt ar velosipēdu, ir jāpieliek lielāks spēks sākot mīt pedāļus nekā jau braucošam velosipēdam. Īpaši svarīgs šis faktors ir ziemā, kad nepieciešama lielāka enerģija automašīnas iedarbināšanai. Protams arī atkarīgs no dzinēja veida un tilpuma, jo lielāks dzinējs, jo lielāka starta strāva nepieciešama, protams, arī dīzeļa dzinējiem ir nepieciešama lielāka starta strāva nekā benzīna dzinējiem.

Akumulatora tilpums.

Akumulatora tilpums ir elektroenerģijas daudzums kuram jābūt pilnībā uzlādētā akumulatorā. Tas ir svarīgākais raksturlielums akumulatorā, jo cik būs liels tilpums, tik ilgi arī akumulators strādās bez uzlādes. Tilpumu mēra miliampērstundās, nominālais tilpums vienmēr uzrādīts uz akumulatora etiķetes.

Tomēr dzīvē ne vienmēr nominālais tilpums sakrīt ar reālo. Praksē akumulatora tilpums no nominālās vērtības svārstās no 80-110%. Ekspluatācijas gaitā akumulatora tilpums parasti mainās uz mazāko pusi, atkarībā no ekspluatācijas apstākļiem, uzlādes ierīcēm utt…

Kādēļ akumulatori mēdz sprāgt?

Svina akumulatoros, ir viena nepatīkama lieta, kas jāņem vērā ekspluatācijas laikā. Lādēšanas finiša ciklā, sākas elektrolītiska ūdens sadalīšanās, kā rezultātā izdalās ūdeņradis un skābeklis. Daļa skābekļa oksidē pozitīvi lādēto svina restīti, kas noved pie tās korozijas. Atlikušais ūdeņradis un skābeklis sāk uzkrāties zem korpusa vāka sekcijās virs elektrolīta līmeņa. Ja ventilācijas kanāli akumulatoram nav aizsērējuši, tad gāzes izplūst atmosfērā, neradot bīstamu koncentrāciju. Ja akumulatora ventilācijas caurumi ir ciet, tad gāzes uzkrājas bīstamā koncentrācijā zem akumulatora vāka, un pietiek ar mazu dzirkstelīti, lai akumulators ekspluatētu. Jo zemāks elektrolīta līmenis, jo vairāk gāzes uzkrāsies.

Kas ir elektrolīts?

Elektrolīts ir šķīdums, kurš vada elektrību disociācijas un joniem rezultātā, turklāt pats par sevi tas nevada elektrību. Par elektrolītiem var kalpot skābju un sāļu šķīdumi.

Auto elektrolīts ir sērskābes un ūdens maisījums attiecībā 40 pret 60 %. Tā blīvums  ir 1,27 kg/l. To var iegādāties brīvā pārdošanā.

Kādēļ elektrolīts mēdz sasalt?

Akumulatoram izlādējoties, krītas elektrolīta blīvums, samazinoties sērskābes daudzumam un vienlaicīgi palielinoties ūdens daudzumam elektrolītā. Līdz ar to attiecīgi samazinās sasalšanas temperatūra, piemēram, ja blīvums ir 1,11, tsasalšanas temperatūra ir -7C, jeb 1,27 blīvumam sasalšanas temperatūra būs -58C.

Kas ir pārlāde un arko tā ir kaitīga?

Pārlāde ir uzlādēta akumulatora turpināšana lādēties.

Pārlādes rezultātā notiek ūdens iztvaikošana no elektrolīta. Līdz ar to samazinās elektrolīta līmenis un palielinās blīvums. Skābeklis, kas radies elektrolīzes rezultātā, caur aktīvās pastas slāni nonāk uz strāvas noņēmēja un oksidē to. Oksidējoties tas paliek trausls un viegli irstošs. Turklāt ilgstoši pārlādējot akumulatoru, rodas ūdeņradis un skābeklis, šie tvaiki ir ļoti sprādzienbīstami.

Mūsdienu lādēšanas ierīcēs šī problēma ir novērsta, jo beidzoties uzlādes ciklam, lādētājs automātiski atslēdzas.

Kas iespaido akumulatora kalpošanas ilgumu?

Akumulatora kalpošanas ilgumu iespaido ekspluatācijas intensitāte. Jo augstāka intensitāte, jo īsāku laiku akumulators kalpos. Tātad īsi pārbraucieni, bieža automašīnas startēšana un slāpēšana ievērojami saīsina akumulatora mūžu. Ļoti svarīgi ar arī kontrolēt akumulatora uzlādes stāvokli, jeb elektrolīta blīvumu. To var izdarīt arī ar parastu voltmetru, jo mūsdienu akumulatoriem nav tik vienkārši piekļūt elektrolītam. Kalpošanas ilgumu arī ietekmē automašīnas elektrosistēmas stāvoklis un ekstremāli zemas vai augstas temperatūras.

Kā noteikt akumulatora uzlādes līmeni?

Akumulatora elektrolīts sastāv no 64% destilēta ūdens un 36% sērskābes. Akumulatoram izlādējoties, ķīmiskas reakcijas rezultātā sērskābes daudzums mazinās vienlaicīgi palielinoties ūdens daudzumam, līdz ar ko elektrolīta blīvums krītas. Pie uzlādes notiek pretēja reakcija. Elektrolīta blīvums ir efektīvs līdzeklis lai noteiktu akumulatora uzlādes līmeni. Pilnīgi uzlādētam akumulatoram elektrolīta blīvums ir 1,27 grami uz kubikcentimetru. Protams uzlādes līmeni var noteikt arī ar voltmetru, pilnībā uzlādētam akumulatoram būs 12,66 volti +15C temperatūrā.

Cik ilgi akumulatoru var glabāt bez uzlādes?

Kalcija akumulatorus (Ca/Ca) no 8-12 mēnešiem, hibrīda (Ca/Sb) – no 5-8 mēnešiem, sārmu (Sb/Sb) no 3-5 mēnešiem. Uzglabātajam akumulatoram jābūt uzlādētam. Jo zemāka būs apkārtējās vides temperatūra, jo ilgāk akumulators uzglabāsies.

Kā pagarināt akumulatora mūžu?

Ekspluatācijas procesā ir jāievēro dažas lietas kas ievērojami ļaus paildzināt Jūsu akumulatora mūžu. Pēc akumulatora iegādes ir jāseko lai ekspluatācijas laikā spriegums nedrīkst nokristies zemāk kā 10,2 volti. Apkalpojamajiem akumulatoriem (ar korķiem) reizi 10-15 dienās jāpārbauda elektrolīta līmenis. Vajadzības gadījumā jāpielej destilēts ūdens.

Jāseko līdz vai klemmes nav oksidējušās, vai akumulators nav ļoti netīrs, vajadzības gadījumā notīrīt ar kalcija sodas šķīdumu.

Ja spriegums nokrītas zem 12,4 volti, akumulators jāuzlādē. Apkalpojamajiem akumulatoriem uz ziemas periodu var paaugstināt elektrolīta blīvumu par 0,02.

Uzstādot akumulatoru uz auto klemmes var apstrādāt ar tehnisko vazelīnu, lai mazinātu oksidēšanos.

Vai augsta starta strāva var kaitēt automašīnai?

Nē nevar, tādēļ, ka starta strāva ietekmē dzinēja starta stabilitāti. Lai gan dažādiem akumulatoriem ir dažāda starta strāva, spriegums tiem visiem ir 12V (ja runa iet par vairumu vieglo automobiļu akumulatoriem). Sabojāt elektrosistēmu var vienīgi pieslēdzot lielāka sprieguma akumulatoru, piemēram 24v.

Startēšana ziemas apstākļos.

Startēšana ziemas apstākļos akumulatoram ir sarežģītāka tādēļ, ka:

-starta jauda aukstam akumulatoram paliek mazāka;

-palielinās dzinēja iegriešanās ilgums;

-degvielas iesmidzināšana aukstā dzinējā pasliktinās;

-akumulatora uzlādes lielums ziemas laikā ir mazāks, līdz ar to akumulatoram ir mazāka jauda;

-dzinēja eļļa aukstā laikā sabiezē apgrūtinot motora iegriešanu.

Vai drīkst dot “piepīpēt” otram automobilim?

Drīkst, ja ir nepieciešamība. Tomēr jāievēro dažas lietas. Automašīnai – donoram, piepīpēšanas laikā jābūt izslēgtam dzinējam. Bojātās mašīnas akumulatora klemmei (vienalga kurai), jābūt noņemtai, pēc iedarbināšanas to uzliek atpakaļ.

 

Kā meklēt auto rezerves daļas mūsu interneta KATALOGĀ?

Kā meklēt auto rezerves daļas mūsu interneta KATALOGĀ?

Mobilajā lapas versijā izvēlnes ir zem pogas MENU (tāds kvadrātiņš ar trīs strīpiņām virsū), augšā.

Var arī pa taisno spiest šeit pat uz izvēlnes “AUTO REZERVES DAĻAS PĒC AUTO MODEĻIEM”  (saite ir aktīva) un meklēt populārākās auto rezerves daļas sarakstos pēc auto modeļiem! (šajos sarakstos gan nav visas detaļas, kuras pie mums nopērkamas, tajos sarakstītas ir TIKAI POPULĀRĀKĀS).

Savukārt PĀRĒJĀS DETAĻAS– akumulatori un citas auto rezerves daļu kategorijas ir atsevišķos sarakstos, lapas labajā pusē. (Mobilajā versijā šeit pat, jārullē zemāk!)

Galvenais, ar ko mēs atšķiramies no citiem auto rezerves daļu interneta veikaliem, ir tas, ka mēs esam īsts auto rezerves daļu veikals- noliktava, Pie mums šīs rezerves daļas un akumulatori ir uz vietas, uzreiz nopērkamas, nevis kā daudziem citiem i-veikaliem- tikai puisītis pie telefona!!! Tā kā esam importētāji, tad varam piedāvāt auto rezerves daļas “no pirmajām rokām”, attiecīgi, par zemāku cenu, nekā tie, kuriem šīs detaļas jāpērk no vairumtirgotājiem- noliktavām, piemēram- no mums.

Raksts par to, kā detalizēti atrast auto rezerves daļas mūsu noliktavā pēc detaļu ražotāju kodiem (vairāk piemērots profesionāļiem un vienkārši zinātājiem), lasāms augstāk, izvēlnē “Auto rezerves daļas mūsu auto veikalā: KĀ MEKLĒT. (saite ir aktīva, var spiest šeit pat!)

Ja neatradāt meklētu detaļu ar cenu sava auto detaļu sarakstā, ievadiet ātrās meklēšanas logā detaļas nosaukumu, auto marku un nospiediet ENTER! Piemēram: “bremžu disks BMW”  > ENTER.

Vispār ENTER var arī nespiest, tad notiks dzīvā meklēšana un jūs varēsiet mainīt meklēšanas rezultātu uzreiz, nedaudz pagaidot, lai tie ielādējas, un pēc tam koriģējot rezultātu pēc vajadzības uzreiz. Pamēģiniet, tas ir ērti!

Vai labāk uzreiz ņemiet un piezvaniet, tā būs visātrāk:

Autoveikals: 28870004, 28800060, 67272626, 67290447.

Autoserviss: 28870001.

Akumulatori- AKCIJA!!!

Akumulatori AKCIJA!!!

Akumulatori par akcijas cenu- tas ir iespējams!!! Strauji samazinātas cenas Champion Power akumulatoriem! 100Ah akumulators ar 750A palaides strāvu un 2 gadu garantiju tagad maksā tikai 71,00 Eur, ja dodat veco akumulatoru uz apmaiņu, un 7,00 Eur, ja veco akumulatoru paturiet pie sevis.

Akumulatori- akcija ar vecā akumulatora nodošanu.

77Ah akumulatori ar 680A palaides strāvu un 2 gadu garantiju maksā tikai 59,00 Eur, ja dodat savu veco akumulatoru uz apmaiņu un 65,00 Eur bez apmaiņas.

Vajag jaudīgāku akumulatoru? Arī tiem pašlaik ir akcijas cenas. Akumulatori akcija ir spēkā arī Deta, Tudor, Bi- Force, A-Mega 3, A-Mega 5, Auto Starts, Sznajder un Bosch u.c. akumulatoriem.

akumulators-akumulatori1

Vēl lētāk ir firmas Power Plus akumulatori- 60 Ah akumulatori ar 480 A palaides strāvu maksā tikai 45,00 Eur, ja dodat veco akumulatoru uz apmaiņu, bez apmaiņas cena 50,00 Eur.

Arī premium klases akumulatoriem pašlaik ir pazeminātas akcijas cenas:

Lētākie no premium klases akumulatoriem pašlaik ir Energy Box akumulators- 100 Ah akumulators ar monstrīgu 850A palaides strāvu pašlaik maksā tikai 92,00 Eur, ja nododat veco akumulatoru uz apmaiņu un 99,00 Eur, ja veco akumulatoru atstājat pie sevis! Akcijas cenas arī Deta 100 Ah akumulatoriem– attiecīgi 113,00 Eur un 120,00 Eur ar akciju, ja nodododat veco akumulatoru.

Ir arī iespējams iegādāties citus akumulatorus ar citām ietilpībām un palaides strāvām par lētu naudu no Deta, Tudor, A-Mega, Bi-Force, Auto Starts, Sznajder, Power Plus, 4Max ražotājiem. Pagaidām noliktavā uz vietas ir diezgan liela izvēle un neviena no pozīcijām vēl nav beigusies, ir uz vietas. Tomēr drošības pēc pirms braukt pie mums, iesakām piezvanīt un pārliecināties par konkrētā akumulatora esamību mūsu noliktavā pa tālruņiem 28870004, 28800060, 67272626, 67290447!

Visi akumulatori, kuri mums ir uz vietas, uzreiz nopērkami, aplūkojami šeit: https://www.autospeci.lv/products-page/akumulatori-auto/

Ekonomē- pērc auto rezerves daļas lētāk!

Mūsu visai elastīgā cenu politika nosaka, ka mēs centīsiemies jums pārdot jūs interesējošās auto rezerves daļas lētāk nekā citi. Tā kā paši piegādājam auto rezerves daļas no ārzemēm, varam piedāvāt zemākas cenas.

Konkrētās auto rezerves daļas savai mašīnai variet mēģināt atrast paši mūsu katalogā (pievērsiet uzmanību izpārdošanas cenai!), vai arī vienkārši piezvaniet uz mūsu veikalu- 28870004, 28800060! Pagaidām gan katalogs mājaslapā nav pilnīgs, jo nesam paspējuši tajā ievadīt visas auto rezerves daļas, kas mums atrodas uz vietas, tā kā labāk zvaniet un interesējieties!

Piedāvājam lēti autodetaļas, kopumā vairākus tūkstošus pozīciju uz vietas, veikalā Matīsa ielā 123, kā arī retākās un Latvijā uz vietas neatrodamās- pasūtot uz nākamo dienu no Eiropas noliktavām, piegādes transports kursē katru dienu.

Vēl lētākas auto rezerves daļas ir uz pasūtījumu no Lietuvas noliktavas, piegāde ir reizi nedēļā (trešdienās)

Mūsu autoserviss ir plaši pazīstams kā labākie izpūtēju speciālisti pilsētā. Noliktavā ir ļoti liels izpūtēju, bunduļu, kataliztoru un gofru klāsts, kā arī varam izgatavot jebkādu izpūtēju no jebkādiem materiāliem, sākot ar vislētākajiem ielas variantiem, līdz milzu turbopūtes trubām un zirnekļiem. Izpūtēji, klusinātāji, blīves, savilcēji jebkuram auto! Ja nav- tad uztaisīsim!!! Lēti.

NB! Ņemiet vērā, ka šī mājaslapa mums ir jauna, un tajā nav savadīta pat desmitā daļa no visa produktu klāsta, kas mums ir uz vietas. Katru dienu to papildinam, bet vēl daudz darba priekšā. Tā ka ja interesē kas konkrēts- zvaniet- 28800060, 28870004, pārējie telefona numuri sadaļā “KONTAKTI“!

P.S. Sevišķi pazeminātas cenas auto rezerves daļām BMW un Mercedes īpašniekiem no 90-to gadu vidus- mēs zinām, ka jums vajag lētāk!!! Piemēram- jauns priekšējais amortizators uz E38 maksās kaut kādus tur 40.00 Eur…

Auto rezerves daļas.

Auto rezerves daļas.

Auto rezerves daļas mums ir ļoti plašā sortimentā un piedāvājam tās par ļoti konkurētspējīgām cenām, lētāk kā citi. Vairums auto rezerves daļas mums ir uz vietas, uzreiz nopērkamas. Mēs arī piekopjam godīgo cenu politiku, mājaslapā uzreiz norādot patieso auto rezerves daļu cenu, ar fotogrāfiju, nevis kā rīkojas daudzi internetveikali, kuri it kā piedāvā preces lētāk- mājaslapā norāda ārkārtīgi zemu cenu auto rezerves daļām, bet pēc tam, kad jūs mēģinat šo rezerves daļu iegādāties par šo cenu, sāk piedāvāt kaut kādas alternatīvas, neticami ilgus gaidīšanas laikus (pat līdz mēnesim) vai tamlīdzīgi.

auto-rezerves-dalas
auto rezerves daļas

 

Auto rezerves daļu sortiments, kuras piedāvājam:

Akumulatori:

Mūsu piedāvājumā uz vietas, uzreiz nopērkami, ir vairāk kā desmit dažādu akumulatoru ražotāju akumulatori. Varētu pat teikt, ka pie mums ir pieejami gandrīz visi akumulatori un akumulatoru veidi, kādi vispār ir atrodami Latvijas tirgū. Mēs arī nākam pretī klientam, piedāvājot iespēju nodot savu veco akumulatoru, pretī saņemot jaunu ar papildus atlaidi. Šī akcija spēkā mums ir cauru gadu.

Pirms pirkšanas variet pie mums pārbaudīt auto strāvas noplūdi, lādēšanu, kā arī varam akumulatoru jums nomainīt.

Bremžu sistēmas auto rezerves daļas:

Mums uz vietas noliktavā ir bremžu diski, bremžu kluči un cilindrīši, trubiņas un šļauciņas kā arī bremžu suporti un to rezerves daļas. Bremžu kluči un diski mums ir no dažādiem ražotājiem, piedāvājam gan premium klases, gan lētākas ekonomiskās klases bremžu sistēmas auto rezerves daļas.

Filtri un eļļas:

Mūsu sportimentā ir dažādas eļļas auto dzinējiem, bremžu sistēmai, ātrumkārbām, stūres pastiprinātājiem, dāžādas ziedes un smēres gultņiem, bremžu suportiem un visam pārējam, kas nepieciešams auto ikdienas ekspluatācijai un remontam.

Tāpat piedāvājam dažādu ražotāju eļļas, gaisa, salona, degvielas filtrus pilnīgi visām populārākajām auto markām, uz vietas, uzreiz nopērkamus.

Mums ir uz vietas arī izlejamās eļļas, tās ir vēl lētākas, nekā fasētās. Nāciet ar savu kanniņu un ekonomējiet papildus uz taru vēl dažus eiro!

Amortizatori:

Amortizatori ir viena no populārākajām auto rezerves daļu kategorijām mūsu klāstā. Piedāvājam gan eļļas, gan gāzes amortizatorus, praktiski visām auto markām, arī senāku gada gājumu automašīnām, par super pazeminātām cenām. Tāpat arī bagāžnieka vāka amortizatori, stūres sistēmas, rullīšu novilcēju amortizatori ir mūsu sortimentā.

Īpaši gribētos izcelt to, ka importējam Robusto amortizatorus, kuri ir gan ļoti kvalitatīvi, gan arī salīdzinoši zemā cenā, spējīgi pēc cenas gandrīz konkurēt ar lētajiem ķīnā ražotajiem amortizatoriem, tikai ar daudz augstāku eiropas ražotāja kvalitāti.

Protams, arī amortizatoru putekļu sargi un atsitēji ir pieejami pie mums, individuāli atbilstoši katram amortizatoram!

Logu slotiņas:

Mūsu piedāvājumā ir vairāku ražotāju logu slotiņas automašīnām, gan ar pašiem skaļākajiem brendiem un nosaukumiem, gan arī labas un lētas auto stiklu tīrītāju slotiņas, kuras plaši nereklamējas, un tādejādi ir lētākas, ekonomējot uz brenda reklāmu, bet tīra ne sliktāk, kā pašas dārgākās. Mūsu auto rezerves daļu sortimentā ir arī logu tīrītāju un mazgātāju motorīši un cita elektronika.

Piekares auto rezerves daļas:

Piekares auto rezerves daļas ir lodšarnīri, lodbalsti, sviras, stūres stieņi, stabilizatora atsaites, sailentbloki, bukses un daudz kas cits. Jebkuru auto rezerves daļu, kuru jūs variet atrast auto tehniskās apskates novērtējuma protokolā, jūs variet arī atrast pie mums, uzreiz nopērkamu uz vietas, un no dažādiem ražotājiem, lai ritošās daļas auto rezerves daļas cena atbilstu jūsu maciņam.

Pusass šarnīri:

Mūsu auto rezerves daļu noliktava piedāvā super sortimentu ar pusasīm. Pusasis, jeb tautā sauktas par “granātām”, pusasu gumijas, putekļu sargi, gan komplektā, gan atsevišķi- tas viss, kā arī pusasu smēres, tripoidālie un piekares gultņi ir mums uz vietas. Tāpat pie mums ir pieejami kardāna un strūres krustiņi, kardānu piekares gultņi un to gumijas.

Sajūgi:

Tādas auto rezerves daļas kā sajūga disks, sajūga kurvis, sajūga dubultmasu spararats, sajūga izspiedējgultnis vai sajūga darba cilindrs nav jāmaina vai jāremontē ļoti bieži, tomēr mēs turam uz vietas visas šīs sajūga daļas, lai vajadzības gadījumā jūs tās varētu iegādāties komplektos vai pa daļām. Daudzām mūsdienu mašīnām ar automātisko sajūga kurvja regulāciju ir nepieciešamas atbilstošas zināšanas, kā to nomainīt, tapēc sajūga maiņu ieteiktu veikt mūsu autoservisā, kur atrodami labi sajūgu speciālisti!!!

Izpūtēji:

Izpūtēji pie mums uz vietas, noliktavā, glabājas trijos stāvos. Izpūtēju gofras, bunduļi, klusinātāji, katalizatori un katalizatoru aizvietotāji, sporta izpūtēji, savilcēji- visas šīs auto rezerves daļas pie mums ir pieejamas gan no Walker un Bosal, gan poļu un igauņu ražotājiem. Mūsu autoservisā var arī kvalitatīvi sametināt vai nomainī izpūtēju. Ja jums ir dārgs, rets vai ekskluzīvs auto un jūsu izpūtējs netiek piedāvāts no trešajiem ražotājiem, bet tikai dārgs un oriģināls, mēs mūsu autoservisā varam jums izgatavot jebkādas sistēmas un konfigurācijas izpūtēju.

Gultņi:

Auto riteņu gultņi, gan priekšējie, gan aizmugurējie, visām populārākajām auto markām pie mums uz vietas, uzreiz nopērkami. Piedāvājam gan ekonomiskās cenu klases, gan arī oriģinālo auto ražotāju gultņus, kurus uzstāda rūpnīcā uz konveijera.

Motora auto rezerves daļas:

Mūsu auto rezerves daļu noliktavā ir pieejamas visas populārākās motora rezerves daļas, bet galvenokārt liekam uzsvaru uz kvalitatīvām motora siksnām, to novilcēju rullīšiem un ūdenssūkņiem. Tas viss, laicīgi un pareizi nomainīts, garantē ilgu motora mūžu bez motorsiksnas saplīšanas defektiem. Protams, ir arī termostati, blīves, blīvslēgi (“saļņiki”), šāles un virzuļu gredzeni, kā arī dīzeļu sprauslu smidzinātāji un citas lietas no motora auto rezerves daļām.

Auto elektronikas daļas:

Auto elektronikas rezerves daļas sevī iekļauj indukcijas spoles, gaisa masas mērītājus, visus devējus. Tāpat pie devējiem pieskaitāma ir lambda zonde, ABS devējs, parnikga sensori. Sveces, svečvadi, kvēlsveces. Viss, ko vien var vajadzēt auto remontā, tas viss pie mums ir pieejams no auto rezerves daļām, dažādu ražotāju- gan ekonomiskās klases, gan arī auto oriģinālo ražotāju auto rezerves daļas, kuras tiek piegādātas uz konveijeru auto ražošanas rūpnīcās.

Beigās vienkārši atzīmēsim, ka pie mums ir pieejama praktiski jebkura detaļa jūsu automašīnai, uzreiz nopērkama, un par iespējami zemāko cenu, kā arī plašā ražotāju izvēlē. Ja jums ir nepieciešams kaut kas auto remontam, vienkārši sazvaniet mūs un saņemsiet sev vajadzīgo auto rezerves daļu uzreiz un par iespējami zemāko cenu! Ja vēlaties, visas auto rezerves daļas variet arī uzstādīt mūsu autoservisā, kurā strādā labi un zinoši speciālisti.

Mūsu kontakti un adreses šeit: https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā).

Ļoti ērts un viegli lietojams auto rezerves daļu katalogs katrai automašīnai atrodams šeit: https://www.autospeci.lv/auto-rezerves-dalas-pec-auto-modeliem-katalogs/ (saite atvērsies jaunā logā).

Augstas kvalitātes premium klases akumulatori par zemām cenām, tieši no ražotājiem.

Mūsu preču klāstā ir pieejami pilnīgi visu ražotāju akumulatori, kuri ir nopērkami Latvijā.

Piedāvājam premium klases akumulatorus Tudor, Deta, Bi-Force, Bosch, Varta, Exide, kā arī lētākus vidējās klases akumulatorus Monbat, Start Extreme, Wertteile, Sznajder, AD, kā arī ekonomiskās klases Delta, Auto Start,

Īpaši gribētos izcelt, augstākās kvalitātes, premium klases Bi-Force akumulatorus, kurus importējam tieši no ražotāja, tādejādi varam piedāvāt zemāku cenu, nekā Tudor vai Deta akumulatoriem, kaut arī kvalitātes klase ir līdzīga.

 

Bi-Force akumulatori izceļas ar īpaši noturīgu svina plates izpildījumu. Dubultā reste padara svina plates īpaši noturīgas pret sulfatizāciju (sairšanu). Tas palielina akumulatora kalpošanas ilgumu līdz pat 30%. Palielināta starta jauda par 25%.

Akumulatori Bi-Force 3

 

Akumulatora izlādes indikators (actiņa), atvieglinās kontroli pār akumulatora uzlādes līmeni.

Akumulatori Bi-Force 2

 

Visi šie faktori ierindo Bi-Force akumulatorus premium klases sarakstā. Akumulatori vienmēr ir svaigi, veikalā ilgākais, uzglabājas 2-3 nedēļas.

Akumulatori Bi-Force

 

Akumulatorus Bi-Force piegādājam pa tiešo, tādejādi varam nodrošināt to zemāko cenu, jo nav starpniekfirmu uzcenojuma.

Pērkot vairumā, iespējams iegūt vēl būtiskas papildus atlaides. Vairumpircējiem piedāvājam ļoti izdevīgus nosacījumus, sākot pat jau no desmit akumulatoriem.

Garantija 24 mēneši.

Ja jūsu auto bieži ir jāmaina akumulators, tad, visticamākais, jāmeklē strāvas noplūde, kas rada akumulatora pašizlādi vai arī palielināta slodze startējot (piemēram, dīzeļmotoram nestrādā kāda kvēlsvece un tāpēc motors ir ilgāk jāstartē, nekā vajadzētu). To viegli var pārbaudīt. Kā pārbaudīt akumulatora strāvas noplūdi, lasiet šeit pat, zemāk ir daži raksti par šo tēmu ar bildēm un video paskaidrojumiem, kā to izdarīt.

Akumulators 75 Ah, Akumulators 62 Ah, Akumulators 100 Ah- Akcijas cena!!!

Akumulators AD 77Ah (garums 28cm) ar 780 A palaides strāvu un 3 gadu garantiju maksā tikai 74.00 Eur, ja dodat savu veco akumulatoru uz apmaiņu un 80.00 Eur bez apmaiņas.

AD (Auto Distribution) akumulatoriem ir 3 gadu garantija, Start Extreme (Monbat) akumulatoriem ir 2 gadu garantija.

AD un Monbat (Start Extreme) akumulatoriem joprojām ļoti būtiski pazeminātas cenas! 100Ah AD akumulators (garums 35 cm) ar 830A palaides strāvu un 3 gadu garantiju tagad maksā tikai 85.00 Eur, ja dodat veco akumulatoru uz apmaiņu, un 92,00 Eur, ja veco akumulatoru paturiet pie sevis.

akumulators-akumulatori1

Lētāk ir firmas Monbat (Start Extreme) akumulatori- 62 Ah akumulators ar 580 A palaides strāvu maksā tikai 47.00 Eur, ja dodat veco akumulatoru uz apmaiņu, bez apmaiņas cena 52.00 Eur.

75 Ah Monbat akumulators dīzelim ar 680 A palaides strāvu maksā tikai 58.00 Eur, ja dodat veco akumulatoru uz apmaiņu, un 64.00 Eur bez apmaiņas.

Ir arī iespējams iegādāties citus akumulatorus ar citām ietilpībām un palaides strāvām par lētu naudu no AD un Monbat ražotājiem. Noliktavā uz vietas ir diezgan liela izvēle un neviena no pozīcijām vēl nav beigusies, ir uz vietas. Tomēr drošības pēc pirms braukt pie mums, iesakām piezvanīt un pārliecināties par konkrētā akumulatora esamību mūsu noliktavā pa tālruņiem 67272626, 67290447, mob. 28870004!

Mūsu autoservisā varam veikt auto akumulatora uzlādes pārbaudi, vecā akumulatora stāvokli (palaišanas strāvas mērījumus), kā arī auto strāvas noplūdes mērījumus. Šo iesakām darīt tad, ja jūsu auto akumulators ir jāmaina regulāri- reizi gadā vai divos!

Visu akumulatoru cenas, kas mums ir uz vietas, aplūkojamas šeit: akumulatori (saite atvērsies jaunā logā)

Autoserviss, auto remonts.

Labs autoserviss nozīmē, ka mēs uzņemamies atbildību par mūsu veiktajiem auto remonta darbiem. Tātad jebkurš auto remonts mūsu autoservisā tiek veikts ar garantiju. Garantija vienmēr attiecas uz veikto darbu, un bieži vien arī ir iespējams izvēlēties auto rezerves daļas, kurām ražotājs dod garantiju. Populārākās auto rezerves daļas, kurām ir garantija, un kuras uzstāda mūsu autoserviss, ir akumulatori, izpūtēji, amortizatori, riepas, kvalitatīvu ražotāju gultņi u.c.

AUTOSERVISS:

tel. 28870001

Tas gan nebūt nenozīmē, ka mūsu autoserviss ir dārgs. Tā kā telpas mums ir sen jau privātīpašumā, mums nav jāmaksā milzu īres maksas, un tādejādi mēs piedāvājam veikt autoservisa darbus par zemām cenām, bet augstā kvalitātē un ar garantiju.

Mūsu autoserviss ir pazīstams jau 19 gadus ar savu zemo cenu politiku un augsto kvalitāti.

Tas ir tapis iespējams tādā veidā, ka servisa telpas mums ir privātīpašumā un mums nav jāmaksā tūkstoši mēnesī par telpu īri. Tātad varam darīt darbus lētāk, nekā tie, kuri īrē kvadrātmetrus Rīgas centrā!

AUTOSERVISA GALVENIE DARBU VEIDI:

Autoservisā veicam vieglo auto remontu, kā arī remontējam motociklus.

SLIEKŠŅU, VIRSBŪVES METINĀŠANA.

Mūsu galvenie specializācijas virzieni ir saistīti ar metināšanu- virsbūves metināšana, sliekšņu metināšana, rūsējušu auto sagatavošana tehniskajai apskatei. Ar metināšanu saistošais mūsu darbības virziens ir auto prekorozijas apstrāde. To var izveikt pēc auto virsbūves metināšanas, bet labāk to būtu darīt, kamēr mašīna nav cauri izrūsējusi!

IZPŪTĒJI- NOMAIŅA, IZGATAVOŠANA, REMONTS.

Tā kā esam vieni no lielākajiem izpūtēju piegādātājiem pilsētā, tad, protams, veicam arī izpūtēju nomaiņu, remontu un izgatavošanu. Piemēram, ja jūsu auto izpūtējs ir ļoti dārgs, mēs varam tādu izgatavot lētāk, vai arī nomainīt tikai kādu bunduli vai katalizatoru. Mūsu katalizatori ir piemēroti tehniskās apskates iziešanai, un pēc kvalitātes neatšķiras no oriģināliem, tikai ir lētāki. Varam uzmetināt JEBKĀDU izpūtēju JEBKĀDAI mašīnai vai motociklam! Esam taisījuši izpūtējus arī traktoriem un ģeneratoriem, analogus oriģināliem gan pēc funkcijām, gan izskata.

RITOŠĀS DAĻAS REMONTS, DIAGNOSTIKA.

Protams, veicam arī visas ritošās daļas remontu- amortizatori, gultņi, bremžu daļas, šarnīri, sviras- tas mums viss ir uz vietas, uzreiz pieejams noliktavā un uzstādāms uz jūsu auto. Protams, arī visas komplektējošās daļas- amortizatoru putekļu sargi, atsitēji, un tā tālāk! Mēs piedāvājam dažādu cenu kategoriju rezerves daļas- no lētākajām sertificētajām āftermārketa rezerves daļām līdz OE (oriģinālajām), no auto izgatavotāja rūpnīcas. Ja esat nolēmuši veikt auto ritošās daļas remontu, ritošās daļas diagnostiku izveiksim par brīvu.

SAJŪGU NOMAIŅA, REMONTS.

No sajūgiem mums uz vietas ir ļoti liela sajūga disku, spararatu, sajūga grozu un izspiedējgultņu sortiments, gan atsevišķi, gan arī komplektos. Protams, veicam arī sajūgu nomaiņu un remontu!

BREMŽU SISTĒMAS REMONTS.

Esam iekrājuši milzīgu pieredzi bremžu sistēmas remontā. Bremžu sistēmas remonts pie mums- bremžu kluči, bremžu diski, caurules, trubiņas, cilindri- garantē 100% tehniskās apskates iziešanu ar pilnībā kārtībā bremzēm. Ir arī suporti, trumuļi un pārējais, noliktavā uz vietas.

MOTORA REMONTS. MOTORSIKSNU MAIŅA.

Labi specializējamies uz motora remontiem- motorsiksnu maiņa, galvu remonts, izveicam arī motora kapitālo remontu, sevišķi tas attiecināms uz retro auto, kuru motorus nevar nopirkt sekundārajā tirgū un vienkārši apmainīt. Mums uz vietas ir visas nepieciešamās rezerves daļas motora siksnu maiņai- pašas siksnas, rullīši, novilcēji. Ir arī motora ķēdes un to mierinātāji. Siksnas mainām pilnīgi jebkādas sarežģītības motoriem. Uz vietas noliktavā mums ir arī jaunas populārāko auto dzinēja galvas par zemām cenām, cik nu tas ir iespējams.

RIEPU MONTĀŽA, BALANSĒŠANA.

Veicam arī riepu montāžu un balansēšanu ar Hoffmann balansēšanas stendu, piemērotu alumīnija diskiem un līmējamajiem svariņiem.

STARTERU UN ĢENERATORU REMONTS UN DIAGNOSTIKA.

Mainām starterus, remontējam ģeneratorus. Protams, specializējamies uz akumulatoriem, varam notestēt strāvas noplūdi, ja akumulators regulāri “nosēžas” vai bieži ir jāmaina. Pirms nomaiņas varam pārbaudīt akumulatoru ar slodzes dakšu, kā arī uzlādēt. Pieņemam arī vecos akumulatorus uz apmaiņu un arī vienkārši utilizācijai. Uz vietas ir arī PILNĪGI VISAS auto lampiņas, arī super retās.

ŪDENSSŪKŅI, STŪRES PASTIPRINĀTĀJA SŪKŅI.

Ūdenssūkņi, hidrauliskie sūkņi- (nevis restaurētie, bet jauni), ir uz vietas, uzreiz nomaināmi. Ir arī rūpnīcas restaurētie, protams!

AUTO DATORU DIAGNOSTIKA.

Veicam arī auto kompjūtera diagnostikas kļūdu lasīšanu ar “Launch” auto diagnostikas kompjūteru. Spējam diagnosticēt arī vecākas auto elektronikas vadības sistēmas par OBD II. Varam pārbaudīt visus auto vadības elektronikas blokus- parking sensorus, motora diagnostiku, ABS, airbagus u.c. Kā arī pārbaudīt bloku un devēju “live” darbības diagnostiku, piemēram, Mercedes S-class gaisa amortizācijai vai tamlīdzīgi, pārbaudām “live” režīmā lambda zondes un tā tālāk.

Kā atrast mūsu autoservisu, apskatāms sadaļā KONTAKTI: https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā)

Jauns, ļoti viegli lietojams interneta auto rezerves daļu katalogs online.

Lai atvieglotu auto rezerves daļu meklēšanu, esam radījuši ļoti viegli saprotamu auto rezerves daļu katalogu cilvēkiem bez priekšzināšanām. Šo katalogu variet aplūkot šeit: https://www.autospeci.lv/auto-rezerves-dalas-pec-auto-modeliem-katalogs/

Šajā katalogā jums vienkārši jāatrod sava automašīnas marka, un pēc tam no drop-down menu jāizvēlas savs auto modelis. Tad atvērsies saraksts ar biežāk pieprasītākajām auto rezerves daļām, kuras mums ir uz vietas.

PIEZĪME: Šajā katalogā ir atzīmētas tikai populārākās rezerves daļas dotajai auto markai, kuras pie mums pērk ikdienā. Ja neredzat detaļas bildi vai cenu, tad tā vienkārši pagaidām nav ievadīta mājaslapā.

Ja vajag kādu rezerves daļu, kura nav sarakstā, kurai nav bildes vai cenas, tad tālāk nemeklējiet- šajā katalogā ir ievadītas tikai populārākās auto rezerves daļas, kuras pie mums pērk ikdienā! Tātad- ja nav bildes, cenas vai rezerves daļas kā tādas, ņemiet un piezvaniet mūsu operatoriem uz mūsu auto rezerves daļu noliktavu, un jums uzreiz tiks sniegta izsmeļoša atbilde par visām detaļu cenām, kuras mums ir uz vietas, vai arī ir pasūtamas!

Mūsu auto rezerves daļu veikala un noliktavas tālruņi – 28870004, 28800060, 67272626, 67290447. Rīgā Atrodamies Matīsa ielā 123, tas ir Matīsa/ Vagonu ielu stūris, tieši pretī Russo- Balt piekabju veikalam.

Ja vajag detaļu arī nomainīt vai arī veikt auto diagnostiku vai remontu, zvaniet un pierakstieties uz mūsu autoservisu, kurā strādā ļoti labi meistari un mūsu autoservisa tālruņa numurs ir 28870001. Autoserviss atrodas Aizvaru ielā 31, tā ir neliela ieliņa netālu aiz Deglava tilta, ja brauc no centra, jāpārbrauc pāri Nīcgales ielai, tad pēc automazgātavas jāgriež iekšā pa labi, pretī oranžajai baznīcai, kādus 100 metrus pirms Dārzciema/ Deglava ielas krustojuma.

Sīkāk par darba laikiem un kā mūs atrast- kartes un tā, šajā linkā: https://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā).

SEO. Kā nokļūt Google pirmajā lapā un uzturēties tur mūžīgi?

Kas ir SEO?

“SEO” ir saīsinājums no angļu valodas “Search Engine Optimization”. Iztiksim bez tulkošanas, teiksim vienkārši tā, ka tā ir mājaslapas optimizācija, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku vietu interneta meklētājos. Parasti šeit runa ir tikai par Google meklētāju, pārējie nav tik svarīgi. Ja rakstam Krievijas tirgum, tad, protams, arī Yandex!

Tātad- ķersimies uzreiz vērsim pie ragiem, noskaidrosim, kas ir nepieciešams, lai jūsu bloga raksts, mājaslapa, produkts, prece vai pakalpojums nokļūtu Google meklētāja pirmajā lapā. Kāda SEO optimizācija jūsu lapai šī mērķa sasniegšanai būtu jāveic?

Varētu palasīt resursus Gūglē angļu valodā, un tad mēs iegūtu neskaitāmas lapas, ar SEO optimizācijas aprakstiem, kuros būtu rakstīts, ka pirmais un galvenais ir saturs, vēlreiz saturs un tikai saturs! Tam jābūt cilvēcīgi viegli lasāmam, noderīgam utt. Pirmkārt- mums jāņem vērā, ka atrašanās vietu Googles meklētājā nosaka datorprogrammas, nevis dzīvi cilvēki, attiecīgi- tās ir tās pašas programmas, kuras lāgā neprot pat iztulkot tekstu pareizi no latviešu uz angļu valodu, kur nu vēl saprast, kurš teksts būs lietotājam noderīgs, un kurš nē!!! Tātad- apgāžam pirmo mītu: lai atrastos Googles meklētāja pirmajā lapā, nekāds diži pareizi lasāmais saturs nav panākumu atslēga! Vismaz, ja runa ir par latviešu valodā rakstīto saturu. Google to tāpat nesaprot!!!

Saturam, protams, IR JĀBŪT, tomēr tam jāatbilst noteiktiem Gūgles principiem, kuri ir tīri mehāniskas dabas.

Lūk, šie principi: jums jāapzinās konkrētais ATSLĒGAS VĀRDS, ap kuru grozīsies visa šī raksta būtība. Respektīvi- vārds, pēc kura jūs gribētu, lai jūs Google meklētājs atrod. Šī raksta gadījumā tā būs abreviatūra “SEO”.

SEO-majaslapas-optimizacija

Šim atslēgas vārdam jāatrodas rakstā vismaz trīs reizes. Piecas reizes arī būs ok, bet divdesmit reizes gan nevajadzētu, tas Google meklētājam var arī nepatikt!!!! Pašam rakstam ir jābūt vismaz 300 vārdus garam, vēl labāk, ja tie būs 400 vārdi.

Ja atslēgas vārds pakļaujas locīšanai, tad to var ievietot tekstā dažādos locījumos un dažādos kontekstos zemāk, tomēr tam nav būtiskas nozīmes. Vismaz latviešu valodas gadījumā noteikti nav!

Tad vēl jāņem vērā, ka šim atslēgas vārdam jābūt augšā, lapas adresē. Šai lapai adrese ir www.autospeci.lv/seo-google

Tātad- ček! :) Nākošais, kas ir svarīgi, ka šim atslēgas vārdam būtu jābūt ne tikai vairākas reizes tekstā, bet arī HEADING, META DESCRIPTION un, godīgi sakot, arī PAGE DESCRIPTION kodos, kuri veido mājaslapas kodu. Liekas, ka šītā padarīšana ir pieejama tikai spečukiem, bet tā nav. Vairums mūšdienu lapu veidošanas dzinēju (Joomla, WordPress, Ecommerce, Drupal) ir tiktāl SEO optimizēti, ka šie lauki ir lietotājam redzamās vietās, un tajos vienkārši ir jāieraksta nepieciešamais tektsts, balstoties uz atslēgvārdu. Tas izskatās apmēram šādi:

SEO-google

Kas vēl būtu svarīgi saturā? Ja vēlaties, lai jūs atrod arī pēc bildītēm internetā, tad bildītes nosaukumam jābūt “SEO.jpg”. Nu, vienkārši, vai ne? Bildītēm jābūt pēc iespējas mazāka apjoma. Respektīvi, nevis MEGAbaiti, bet daži kilobaiti, lai nepadarītu lapu pavisam lēnu.

Daudzi SEO rakstu rakstītāji baidās no izejošajiem linkiem savos rakstos. Tas ir pilnīgi lieki, pat nepareizi- viens izejošais links uz labu resursu šo lapas SEO reitingu ne tikai nepazemina, bet var pat paaugstināt! Protams, ja ieliksiet linku uz kaut kādu kreiso interneta zāļu tirgotāju lapiņu, tad Gūgle jūs var ievietot savā melnajā sarakstā viens un divi!!!

Tā. Nu tas būtu par saturu!

Kā pareizi SEO optimizēt pašu lapas kodolu?

Tomēr galvenais ir paša domēna spēks- vecums, tā nosaukums, un saites uz to, jeb backlinks. Beklinki, tīrā latviešu valodā sakot. :)

Ko nozīmē SEO backlinks. Tās ir saites citās lapās, kuras ir uz jūsu mājaslapu. Ideālajā vesijā uz lapu kā tādu, šajā gadījumā tas būtu links www.autospeci.lv, vai arī vismaz uz lapu, tad šajā gadījumā tas būtu links uz šo rakstu.

Kas attiecas uz šiem beklinkiem, tad svarīgi, lai tie būtu no “zolīdām”, autoritatīvām lapām. Nu, piemēram, wikipēdijas, delfiem, tvneta. Teorijā šim linkiem vajadzētu tajās lapās atrasties ar “FOLLOW” atribūtu, bet šai teorijai atkal nav taisnība, tas ir kārtējais mīts. Protams, ka labāk, ja šāds atribūts IR, bet ja tā nav, arī tāds links dod jūsu lapai spēku. Piemēram, wikipēdijai visi izejošie linki ir ar “NOFOLLOW” atribūtu. It kā… Tomēr tie ir efektīvi.

Kopš deviņdesimtajiem gadiem eksistē speciālas beklinku ražošanas fermas, kuras Google ir akiceptējusi par labu esam. Pirmā un galvenā ir DMOZ direktorija. Tas ir neskaitāmu lapu zirneklis, kurš jūsu lapu publicē visos savos resursos, kaut gan pats nekādu derīgu saturu nesatur. Tā ir galvenā direktorija, no kuras Google sūc meklēšanas spēku, vēl joprojām šo resursu uzskatot par pašu svarīgāko, kad jānosaka lapas vērītba (page rank). Ak, jā, Google takš saka, ka viņi vairs neņemot vērā page rank un tāda lieta vairs neeksistējot. Neticiet viņiem! :)

dmoz

Slikti ir tas, ka šajā direktorijā savu lapu iesniegt ir praktiski neiespējami. Latvijā ir tikai daži cilvēki, kuriem šajā direktorijā ir tiesības kaut ko ierakstīt vai labot, tā kā atrodiet viņus un samaksājiet, lai viņi jūsu lapu tajā ieraksta! :) Bet, nu, variet mēģināt- karogs jums lai rokā! https://www.dmoz.org/add.html

Otra līdzīga direktorija ir Yahoo directory. Tomēr DMOZ to būtiski pārspēj sava spēka un vērītbas ziņā.

Pēdējā gadu desmitā ir sartažotas tūsktošiem līdzīgas (bet efekta ziņā salīdzinoši ļoti neefektīvas) direktorijas, kurās jūs variet savu resursu ierakstīt par samaksu.

Sociālie tīkli un pārējā draza. Google apgalvo, ka tev tur jābūt. Reāli vienīgais tīkls, kuram ir augsts pagerank, ir Twitter. Pārējie nu tā…dažus linkus variet tur nopublicēt, bet BŪTISKAS nozīmes nevienam sociālajam tīklam lapas vērtības celšanā gūgles meklētāja reitingā nav. Vismaz pagaidām.

Tālāk: lapas kods (“dzinējs”), kuru lietot un gkurš būtu SEO draudzīgs.

Jāsaka tā: gandrīz jebkurš mūsdienu lapu koda pamats, sauksim to par dzinēju ir gana labs, svarīgi, tomēr diezgan svarīgi ir, lai tas būtu mobile friendly.

WordPress ir vienkāršākais un ātrāk apgūstamais priekš lietotāja. Attiecīgi, es neredzu jēgu, kapēc kādam vajadzētu lietot daudz grūtāko no lietotāja interfeisa viedokļa Jooomla vai vel grūtāko Drupal, kurš jau prasa zināmas programmēšanas zināšanas. Teorijā Joomla tiek vieglāk galā ar lielu mājaslapu, piemēram, internetveikalu, un Drupal ir par kapeiciņu ātrāks, bet tam visam nav tik būtiskas nozīmes, lai mēs to ņemtu vērā no SEO optimizācijas viedokļa. No šī viedokļa visi šie dzinēji ir labi.

Google pati apgalvo, ka viņa augstāk indeksēs ātru lapu, kuras serveris fiziski atrodas tajā valstī, kurā reģistrēts domēns, bet tam patiesībā nav teju nekādas nozīmes. Arī lēnas lapas mēdz atrasties Googles augšgalā. Un šī lapa, piemēram, ir .lv, bet hostējas Amsterdamā, jo vietējie hostingi, kuru serveri fiziski atrodas Latvijā, piedāvā maza apjoma diska vietu un ir piedevām pa dārgo.

Ja ņemam WordPress, tad runājot par SEO, ir ļoti labs SEO spraudnis, kurš palīdzēs jums ievadīt nepieciešamo informāciju pareizajās vietās. Tas ir Yoast SEO plugin spraudnis.

yoast-SEO-plugin

 

Tas īsumā un pamatā arī būtu viss, ja atcerēšos vēl ko būtisku, pierakstīšu vēlāk!

Lai jums izdodas! Un esiet pirmie gūglē!

P.S. Ā, jā, atcerējos vēl ko- var jau vienkārši lietot Google AdWords reklāmu tīklu, tomēr tas maksā naudu, un ja gribiet būt pirmie gūglē pēc populārākajiem atslēgvārdiem, tas gadā var prasīt tūkstošus! Šis raksts ir par to, kā šo naudu atstāt pie sevis, bēt gūglē tomēr būt pirmajiem! :)

Google AdWords. Noderīgi padomi, kā lietot.

Google AdWords. Noderīgi padomi, kā lietot.

Šorīt no rīta man piezvanīja kārtējā firmiņa, kura piedāvāja manā vietā aizpildīt Google AdWords reklāmas. Pēc neilgas sarunas sapratu, ka man ir daži padomi, kurus varu dot viņu speciālistiem, kā arī tie noderēs, protams, parastiem Google AdWords reklāmu tīkla lietotājiem.

Te īss kopsavilkums:

1: Palielinot klikšķa vērtību, palielināsies kopējais iztērētais reklāmas budžets, bet tas NENOZĪMĒ, ka proporcionāli arī palielināsies klikšķu skaits uz jūsu mājaslapu vai citu resursu, kurš tiek reklamēts AdWords tīklā. Ir jāatrod izdevumu/ klikšķu “sweet point”, pie kura tālāka klikšķa vērības palielināšana vairs nav lietderīga. It kā gūgle piedāvā šo lietu automatizēt, bet šī automatizācija tomēr nav draudzīga jūsu budžetam.

Lūk, ko dod Google AdWords atslēgvārda vērtības palielināšana līdz “pirmās lapas” vērtībai: (pievērsiet uzmanību klikšķu skaitam un iztērētajam budžetam!)

google adwords1

google adwords22

2. Lietojiet atslēgvārdus radoši- piemēram, pieminiet arī konkurentus savu reklāmas atslēgvārdu sarakstā!!! :)

3. Lietojiet arī Google display tipa reklāmas laukuma bannerus, šī opcija gan jāizvērtē atkarībā no jūsu uzņēmuma darbības sfēras! Sevišķi noderīgi kā imidža tipa reklāma, lai jūsu uzņēmumu cilvēki “nofotografētu” savā atmiņā, pat neklikojot uz bannera! Attiecīgi, jums par to arī nav jāmaksā, vai izmaksas ir ļoti zemas, jo Google reklāmas maksa tiek aprēķināta par klikšķi, nevis tikai par parādīšanos.

Un nobeigumā- jums jāsaprot, ka AdWords reklāmas izdevumu optimizācija var notikt tikai ilgākā laika posmā, eksperimentējot ar atslēgvārdu cenām un atrodot visizdevīgāko klikšķu/ budžeta izdevumu attiecību. Ja ar to darbojas aktīvi un radoši, tad šādai analīzei ir nepieciešams skats vismaz mēneša laika griezumā.

Kādu akumulatoru pirkt?

Kādu akumulatoru izvelēties? Šis jautājums bieži vien tiek uzdots interneta vidē, un uz to sniegtas virspusējas un vispārinātas atbildes, kuras ļoti bieži vien izrādās aplamas. Sevišķi tas attiecināms uz jauno auto modeļu akumulatoriem, kuros ir daudz elektronikas un vadības bloku, kuri patērē strāvu pat miera stāvoklī.

Otrs akumulatora izveles kritērijs ir dzinējam nepieciešamā starta strāva un startera griezes moments.

Nu, un pats par sevi saprotams- dīzelis vai ar benzīna motoru aprīkots auto.

akumulators-akumulatori

Mēs akumulatoru izvēlei izmantojam auto ražotāju dotās specifikācijas, kuras mēs abonējam speciālā katalogā no auto ražotājiem par maksu, šie dati nav brīvi pieejami internetā vai kā citādi.

Tātad- kādu akumulatoru izvēlēties, piemēram, trīslitrīgam Audi A4 2007. gada izlaiduma? Daudziem liksies, ka tur “lien iekšā” parasts “astoņdesmitnieks”, un to arī vairums tirgotāju pārdos un instalēs uz jūsu auto. Un tā būs kļūda, jo ražotājs ir aprīkojis šo auto ar citādāku ģeneratoru, kurš lādē ar atšķirīgu impulsa strāvu, un šim auto būs piemērots speciāls AGM tipa akumulators. Tāpat, parasto akumulatoru šim Audi nevarēs “pierakstīt” vadības bloka ECU atmiņā.

Nu, labi, tas runājot par modernajiem auto. Bet kā ir ar vecajiem? Vai Chrysler Voyager un BMW E39 ar trīslitrīgu motoru derēs viens un tas pats akumulators? Izrādās, ka ne tuvu tam, un arī trīslitrīgam Land Cruiser būs arī pilnīgi cits akumulators, un viņi nav savstarpēji aizvietojami un ir ar pilnīgi atšķirīgiem izmēriem un specifikācijām, kaut arī motora tilpums ir identisks.

Atsevišķi var parunāt par mašīnām, kurām nepieciešami AGM tipa akumulatori. Daudzi prasa- kāpēc jāliek AGM, vai tad nevar parasto? Atbilde ir- ja gribas, lai būtu garantija uz akumulatoru, tad diemžēl, nevar! AGM akumulatori jāliek visām mašīnām, kurām ir START- STOP sistēmas, “BLUEMOTION” un tamlīdzīgās. Šis akumulators gan uzņem lādēšanas strāvu daudz ātrāk, gan arī pieļauj dziļāku izlādi un izlādes rezultātā tam nenobirst plates no sulfatizēšanās, jo tā konstrukcijā iekļautie stikla šķiedras putekļi satur sulfatizācijas atliekas ap platēm, un pēc lādēšanas, tās atjauno, nepieļaujot to nobiršanu kurpusa apakšā un akumulatora pašizlādi. Jāpiebilst, ka automašīnām, kurās ir daudz elektronikas vadības bloku- motora vadības bloks ECU, komforta vadības bloki, ABS, pretslīdēšanas, automātiskās kārbas un citi bloki, pašizlāde miera stāvoklī ir lielāka, nekā mašīnai, kurā nav nekā, pat ABS nav. Tomēr, ja mēs runājam par BMW, Mercedes (kuros īpašnieki kā reizi ļoti bieži arī vēlas nez kapēc likt tos lētākos un vājākos akumulatorus), tad šajās automašīnās ir tiešām daudz vadības bloku, kuri saņem strāvu arī pie izslēgtas aizdedzes.

Summējot: kādu tad akumulatoru vajadzētu pirkt?

Īsā atbilde- pēc kataloga, atbilstoši ražotāja specifikācijai.

Garāk atbildot, varam pieminēt populārākās auto markas un modeļus:

Akumulators priekš VW T4 dīzeļa- 100 Ah un ne mazāks, ar palaides strāvu virs 800A! Tajā pat laikā uz T5 reizēm jāliek 74-77Ah akumulators, bet uz dažām tā specifikācijām 100Ah. Dīzeļu Golfam būs labi ar 77 vai pat 74 Ah, bet Galaxy vai Sharan (ar to pašu motoru) ražotājs paredz likt 100 Ah akumulatoru, jo tajos, acīmredzot, ir atšķirīga elektronika. Kā redziet- MOTORA TILPUMS NENOSAKA AKUMULATORA VEIDU, kā to kļūdaini uzskata daži akumulatoru pircēji, un diemžēl, arī pārdevēji.

Nu, kas vēl mums no populārajiem? Mercedes dīzeļi- gandrīz visiem nāk “simtnieks”, tāpat BMW dīzeļiem (un arī vairumam benzīnnieku jāliek 100 vai 80 Ah akumulators, nevis 60-65 Ah, kā dažiem BMW braucējiem liekas!!). Palaides strāvai jābūt vismaz 800A, bet labāk vēl vairāk- 850 vai pat 900A!

Vēl viena lieta ir pussintētiskās eļļas, kuras mūsu ziemas apstākļos NEVAJADZĒTU lietot zem -15 grādiem. Ielejiet 5W40 sintētiku, tā mūsdienās vairs neko daudz dārgāk nemaksās! Lieta tāda, ka 10W40 sastingst kā medus jau pie -15 grādiem, un motora piedarbināšana tādejādi ir apgrūtināta un rada papildus slodzi gan akumulatoram, gan arī startera buksēm, kuras ātrāk izdilst un starteris vairs nespēj raiti griezt motoru un tādejādi arī ņem lielāko palaides strāvu no akumulatora.

Volvo daudziem modeļiem, kuriem akumulators ir bagāžniekā, tur jāliek zemais, 175 mm augstumā akumulators. Tādi ir 80 Ah ar 800A palaides strāvu vai nedaudz mazāk. Dažiem Volvo modeļiem tajā pašā vietā ir paredzams 100 Ah akumulators 190 mm augstumā. Kā redziet, vienam un tam pašam auto modelim var būt paredzēti diezgan atšķirīgi akumulatori.

Pārsvarā runājam par dīzeļu akumulatoriem tādēļ, ka tie sastāda ap 80% pie mums pirkto akumulatoru.

Vēl laba ziņa ir tā, ka ja vēlaties saņemt papildus atlaidi jaunajam akumulatoram, to jūs variet izdarīt, nododot veco akumulatoru mums. Un akumulatori mums ir uz vietas, uzreiz nopērkami, dažādu ražotāju, gan lētākie, ekonomiskās klases, gan ar slaveniem nosaukumiem un augstāko kvalitāti un 3 gadu garantiju. Pie mums uz vietas ir nopērkami Deta, Tudor, Wertteile, Bi-Force, Sznajder, Varta, Bosch, Deta AGM, Bosch AGM, Varta AGM, Duracell, Autostar, AD, Monbat, Start Extreme un daži citi mazāk populāri auto akumulatoru nosaukumi.

Viss akumulatoru klāsts, kuri mums ir uz vietas, ir aplūkojams šeit pat, mūsu mājaslapā, labajā pusē, sadaļā “Akumulatori auto”. Saite uz visiem akumulatoriem šeit: https://www.autospeci.lv/products-page/akumulatori-auto/

Akumulators Deta

Akumulators Deta

Akumulators Deta ir Vācijā ražots, kvalitatīvs auto akumulators. Deta akumulatoriem ir trīs gadu garantija. Pie pareizas akumulatora izvēles, atbilstoši auto markai un modelim, kā arī atbilstošas ekspluatācijas, akumulators Deta Jums kalpos ilgus gadus. Raksts par to, kādi ir pareizi auto akumulatora ekspluatācijas nosacījumi, ir izlasāms šeit: autospeci.lv/akumulators-ka-pareizi-ekspluatet-akumulatoru (raksts atvērsies jaunā logā).

akumulators deta

Deta akumulatoriem ir trīs uzbūves veidi: Deta Power, Deta Senator 3 un Deta AGM. Deta Power ir standarta konstrukcijas akumulators. Deta Senator 3 ir Carbon Boost tehnoloģijas akumulators ar paaugstinātu starta strāvu un paātrinātu uzlādi. Deta AGM ir jaunākās AGM tehnoloģijas akumulators ar visātrāko uzlādi un visizturīgāko konstrukciju.

Jo intensīvāks akumulatora lietošanas režīms, jo īsāks akumulatora kalpošanas termiņš. Tādēļ jārēķinās ar to, ka braucot pilsētā īsus pārbraucienus, daudz startējot, akumulators kalpos ievērojamāki īsāku mūžu, kā piemēram šoferītim, kas ikdienā brauc no Salaspils uz Rīgu, ceļā patērējot vismaz 20 minūtes. Ar šo laiku pietiek, lai akumulators uzlādētos pēc patērētās enerģijas startējot auto. Ievērojami saīsina akumulatora mūžu arī auto ilgstoša stāvēšana ar pieslēgtām klemmēm. Automašīna miega režīmā arī patērē strāvu, vidēji no 0,05 līdz 0,1 ampēram amplitūdā, atkarīgs no auto aprīkojuma. Sīkāk par to rakstā par to, kā nomērīt auto akumulatora strāvas noplūdi? www.autospeci.lv/ka-nomerit-auto-stravas-nopludi (raksts atvērsies jaunā logā). Tātad, ilga auto stāvēšana var novest pie pilnīgas auto akumulatora izlādes. Pie lieliem mīnusiem, izlādēts akumulators pat var deformēties (“piepūsties”), kas savukārt nebūs akumulatora ražotāja vaina, bet gan nepareiza ekspluatācija. Pirms atstāt auto uz ilgāku laiku bez kustības, tad vienkārši atvienojiet akumulatora klemmes (neattiecas uz auto kuriem akumulators ir jāpieraksta datorā). Tātad, rezumē – lai akumulators ilgāk kalpotu, jāseko līdzi tā uzlādes līmenim. Ja uzlādes līmenis nokrītas zem 12,4 voltiem, nepieciešams akumulatoru papildus uzlādēt.

Kādēļ izvēlēties Deta akumulatorus? Ļoti vienkārši. Deta (tas pats, kas Tudor) ir viens no kvalitatīvākajiem akumulatoriem Latvijā, to apliecina ļoti zemā garantijas gadījumu statistika, tiem ir lielāks garantijas termiņš (3 gadi) nekā līdzvērtīgiem brendiem. Plašs klāsts un pieejami paaugstinātas jaudas akumulatori (Senator 3 sērija) bargākam klimatam.

 

 

 

 

Kā nomērīt auto strāvas noplūdi?

Pēc nesenās publikācijas, http://www.kaitbords.lv/wp/labs-un-lets-akumulators/ par akumulatoru pareizu ekspluatāciju, vairāki cilvēki interesējās par to, kā tad īsti nomērīt to strāvas noplūdi vai automobiļa strāvas patēriņu miera stāvoklī. Nu, teiksim, nakts laikā.

1. No akumulatora jānoņem viena klemme.

2. Ampērmetrs vai multimetrs ampērmetra režīmā jāievieto šajā ķēdē VIRKNĒ, starp akumulatoru un automašīnu.

3. Jāaiztaisa visas durvis u.c.

4. Jāieslēdz signalizācija, ja tāda ir.

5. Jāpagaida, kamēr auto vadības bloki “aizmieg”.

6. Jānolasa ampērmetra mērījumi A (ampēros). Normāls auto strāvas patēriņš miera stāvoklī ir līdz 0,1 A lielākajiem akumulatoriem (teiksim, ar 100Ah ietilpību) un 0,05- 0,08 A mazākajiem (50-80 Ah) akumulatoriem.

Un vēl nofilmēju video, kur redzamas šīs darbības.

Video par to, kā pārbaudīt pašu akumulatoru ar akumulatoru pārbaudes slodzes ierīci:

Kāpēc auto ziemā “nelec”? Vai jāmaina akumulators?

Jāmaina akumulators? Vai tiešām?

Tā kā mēs nodarbojamies ar auto rezerves daļu un akumulatoru tirdzniecību, un arī pieņemam vecos akumulatorus uz apmaiņu, ļoti bieži nākas saskarties ar faktu, ka cilvēki ir nodevuši mums lūžņos pilnībā braucamu un veselu akumulatoru.

Kādi tad ir iemesli, kapēc akumulators ir izlādēts un kāpēc auto ziemā vai nu ‘nelec” vispār, vai arī ir piedarbināms ar grūtībām?

Parasti 90% gadījumos grūti pielaižami ir tieši ar dīzeļmotoriem aprīkotie auto, jo:

  1. Dīzelim ir bojātas kvēlsveces vai kvēlsveču relejs. Akumulators motoru griež, bet pierūcināties tas negrib.
  2. Dīzeļmotoram ir pašvaka kompresija, jo tam ir padiluši motora gredzeni.
  3. Ir sasalusi dīzeļdegviela filtrā, kura “nekad nesasalst līdz -30 grādiem” (hahaha!)
  4. Akumulators netiek pienācīgi uzlādēts, jo ir pārāk īsi pārbraucieni vai arī ģenerators neražo pietiekoši daudz strāvas.
  5. Auto ir strāvas noplūde, visbiežāk caur radio vai signalizāciju, kuriem ir kāds defekts. Šāda noplūde akumulatoru sabendē lēnām, vairāku mēnešu laikā, nevis uzreiz.
  6. Auto tiek lietota 10W40 pussintētiskā eļļa, kura sastingst jau pie -15 grādiem. Normāli mūsu ziemas apstākļiem būtu lietot 5W40, 5W30 vai vēl labāk 0W40 vai 0W30 sintētisko eļļu. Akumulatoram ir pielielināta slodze, griežot motoru ar sastingušu eļļu, kura vairs nav pietiekoši viskoza, bet ir kļuvusi bieza kā medus.
  7. Un vēl viena ļoti populāra lieta, kuru parasti neviens neņem vērā- auto starterim ir izdilušas startera buksītes, kas rada divreiz lielāku strāvas patēriņu startējot, un auto ir piedarbināms ar grūtībām.

Akumulators. Kā pareizi ekspluatēt akumulatoru?

 Akumulators. Kā pareizi ekspluatēt akumulatoru?

Kāpēc dažām automašīnām akumulators kalpo 6-7 gadus, vai pat ilgāk, bet dažiem citiem transportlīdzekļiem tas ir jāmaina katru gadu, vai katru otro gadu? Un tas neskatoties uz to, ka tiek izvēlēti dažādu ražotāju akumulatori un nebūt ne no “letākā gala”, bet gan pazīstamu un kvalitatīvu brendu izstrādājumi ar “vārdu”.

Akumulators parasti kalpo vairākus gadus. Akumulatora ilgmūžību nosaka vairāki tā ekspluatācijas apstākļi. Tomēr kā galvenais faktors parasti ir jāņem vērā uzlādes strāva un uzlādes ilgums. Šie faktori jo sevišķi izteikti izpaužas uz vecāku gada gājumu automobiļiem. Vairums deviņdesmito gadu Vācijā ražoto automobiļu elektrosistēmu nenodrošina pienācīgu lādēšanas strāvu pilsētas režīmā, ja ir ieslēgti visi energopatērētāji, “ēdelīgakie” no kuriem ir aizmugurējā stikla apsilde un sēdekļu apsilde. Tāpēc arī parasti akumulatora “izbeigšanos” piedzīvojam ziemas mēnešos.

Tātad- kā pareizi jāekspluatē akumulators, lai tas šajā ziemā “neizbeigtos”?

Pirmkārt- (un jo sevišķi, ja braucat pilsētā, bieži stāvot pie luksoforiem, kad motors darbojas uz maziem apgriezieniem, kā arī pārbraucieni pa pilsētu nav ilgi) mēģiniet nelietot pakaļējā stikla elektrisko apsildi vispār! To pašu var attiecināt arī uz sēdekļu apsildi. Tomēr, lai pārliecinātos par šo darbību lietderīgumu, labāk būtu vispirms pārbaudīt auto ģeneratora spēju lādēt akumulatoru! Tam jums būs nepieciešams voltmetrs, kādu var nopirkt par dažiem latiem jebkurā sadzīves preču veikalā. Normāla akumulatora uzlāde ziemas mēnešos tiek nodrošināta, ja tas saņem vismaz 13,8V lielu lādēšanas strāvu (benzīna motoriem) un 14,2V lādēšanas strāvu dīzeļa motoriem. Šī strāva jāmēra tieši uz akumulatora klemmēm, auto darbojoties brīvgaitā. Ieslēdziet arī pa vienam visus elektropatērētājus, gaismas, logu apsildi un pārējo, ko lietojat ikdienā, lai un tad vienlaicīgi mēriet strāvu! Ja šī strāva ir mazāka par norādītajām vērtībām, mēģiniet kaut ko izslēgt un atrodiet patērētāju, kurš ir “ēdelīgais” un centieties to nelietot ikdienā!

Ja tomēr nekādīgi nesanāk sasniegt norādītos 13,8V benzīnniekam un 14,2V dīzelim, būtu ieteicams pārbaudīt spriegumu tieši uz paša ģeneratora spailēm, un ja tur tas ir lielāks, tad notīrīt un pa jaunam savienot visas klemmes, kuras pieskrūvētas ģeneratoram, auto masas klemmi, motora masas savienojumus ar auto korpusu. Bieži vecajiem ģeneratoriem, sevišķi deviņdesmitajos  Vācijā ražotajām automašīnām tomēr tik un tā neizdodas sasniegt nepieciešamo uzlādes strāvu pilnībā. Tādā gadījumā jums būs nepieciešams akumulatoru lādējamais aparāts, ar kuru regulāri, vismaz reizi divās nedēļās, akumulators jāpapildina līdz normālai uzlādei, lai tas kalpotu ilgi.

Vel viens no faktoriem, kurš iespaido akumulatora ilgmūžību, ir startera strāva, kuru tas ņem auto starta brīdī. Ja starteris ir vecs, ar padilušām buksēm, tas mēdz ņemt vairāk strāvas, nekā konstruktīvi paredzēts, tādejādi papildus noslogojot akumulatoru starta brīdī ar lielu palaides strāvu. Sevišķi šis ir raksturīgi veciem dīzeļa motoriem. Šo strāvu gan izmērīt pašiem neizdosies, pēc tās mērījumiem ir jāgriežas specializētos autoservisos ar speciālām iekārtām.

Vēl viens faktors, kurš mēdz “nogalināt” akumulatoru lēnām (apmēram pusgada vai gada laikā), bet droši- ir strāvas patēriņš vai noplūde nakts laikā (auto kompjūters, radio, signalizācija, kāda klusi degoša lampiņa bagāžniekā…). Miera režīmā ar ieslēgtu signalizāciju strāvas patēriņam nevajadzētu pārsniegt 0,1 A, ja jūsu auto ir apgādāts ar 100 Ah akumulatoru, vai 0,05 A, ja tas ir kāds mazais benzīnnieks.

 

Akumulatoru katalogs, ar bildēm un cenām šeit: https://www.autospeci.lv/products-page/akumulatori-auto/

Ātrāks katalogs šeit: http://www.yr.lv/

 

Auto akumulators tieši tavam auto!

Auto akumulatori plašā izvēlē, iespējams, pat visplašākā izvēle Rīgā. Dažādi ražotāji- AD, Varta, Tudor, Deta, Exide, Sznajder, Dupex, Hankook, Koba, Auto Star, Start Extreme, Monbat.

Arī akumulatori smagajām automašīnām un traktortehnikai- 180, 210, 215 Ah, 12V un 6V.

Dubultie akumulatori, AGM tehnoloģijas akumulatori, GEL tehnoloģijas akumulatori,

Viss ir uz vietas, nav nekas jāpasūta vai jāgaida, par viszemākajām cenām Rīgā.

Speciālistu konsultācijas par pareizu akumulatora iegādi, akumulatoru katalogi pēc ražotāju markām, auto modeļa.

Tas viss tikai pie mums- visaugstākajā kvalitātē un attieksmē ar tīrāko sirdsapziņu!

Nododot veco akumulatoru, saņemsiet vēl papildus atlaidi jaunajam akumulatoram!

Visiem akumulatoriem ir divu vai trīs gadu garantija, atkarībā no ražotāja.

Akumulatoru katalogs ar bildēm un cenām> skatiet lapas labajā pusē!>

akumulators akumulatori
akumulators akumulatori

Kvalitatīvākie akumulatori ir Deta http://www.akumulatorsdeta.lv

Dziļās izlādes (deep cycle) akumulators kemperiem, laivām.

Auto startam paredzētā akumulatora atšķirība no dziļizlādes akumulatora, kas piemērots kemperiem, ir tāda, ka parastais, auto starta akumulators, ir paredzēts īsai ļoti lielas jaudas atdošanai starta brīdī, un tas nav domāts, lai no tā kopumā paņemtu vairāk kā 20% no tā ietilpības.

Ja parastais auto starta akumulators tiek “nosēdināts” par vairāk kā 20%, pastāv ļoti liela varbūtība, ka tā plates īsā laikā sabruks.

Savukārt dziļizlādes akumulators nav spējīgs atdot tik lielu strāvu vienā mirklī, kā auto starta akumulators, bet tam ir daudz biezākas svina plates, kas pieļauj konstantu mazākas jaudas izlādi ilgstošu laiku, kā arī dziļāku izlādi, pat tuvu visiem 100%, nosacīti nekaitējot tā svina platēm.

Šādi akumulatori ir piemēroti uzstādīšanai kā otrie akumulatori kemperī (kurus neizmanto auto startēšanai), tos var lietot laivās, elektrodzinēju piedziņai.

Dziļās izlādes akumulatoriem ir arī cits raksturlielums, atšķirībā no starta akumulatora- tiem tiek norādīta strāva, ko tie ir spējīgi atdot 20 stundu izlādes ciklā. Ietilpība ampēros tiek norādīta kā parastiem akumulatoriem.

Populārākie akumulatoru ražotāji kemperiem, kuri ir pieejami Latvijā ir Deta, Tudor, Exide, Centra, Sznajder, Varta.

Jārēķinās, ka dziļās izlādes akumulators būs nedaudz dārgāks par parasto, auto startam paredzēto akumulatoru. 100 Ah ietilpības dziļās izlādes akumulators, atkarībā no ražotāja, pie mums maksās 100-200 Eur.

Šeit gan būtu lietderīgi piebilst, ka pagaidām mums nav izdevies atklāt nevienu ražotāju, kurš ražotu tādu dziļās izlādes akumulatoru, kurš pie regulāras un intensīvas slodzes kemperī izturētu ilgāk par 2-3 gadiem. Droši vien ar to arī būs jārēķinās!

Akumulatori par zemāko cenu Rīgā!!!

Mūsu noliktavā uz vietas ir daudz un dažādi akumulatori. Piedāvājam iegādāties (uz vietas, nevis uz pasūtījuma) akumulatorus visām populārākajām auto markām un modeļiem. Šogad, kā parasti, par īpaši pazeminātām cenām piedāvājumā Tudor (Deta) akumulatori ar 3 gadu garantiju (ražoti Vācijā, Exide rūpnīcā), kā arī AD (ražoti Itālijā, Varta rūpnīcā), Auto Star, Sznajder (Polija), Varta, Bosch, kā arī pavisam lētos Ķīnā un Korejā ražotos Vesteon, Koba, Hankook, Dupex un citus.

Mums ir arī moto akumulatori.

Protams, ka vasarā visi izvēlas uzstādīt vājākos akumulatorus pēc ietilpības un palaides strāvām, ko pieļauj rūpnīcas specifikācija, tomēr mēs tā neieteiktu rīkoties, bet gan uzstādīt akumulatoru, ko izgatavotājs paredz lietot ziemeļvalstīs, kur gaisa temperatūra ziemā ir zemāka par -5 grādiem! Sevišķi tas attiecas uz tiem auto īpašniekiem, kuri ziemā mēģina iztikt ar pussintētisko eļļu, kura -25 grādos jau ir sasniegusi tādu konsistenci, ka netek ārā no motora, ja tam no rīta atskrūvē eļļas noliešanas skrūvi!

Iesakām lietot sintētisko eļļu, tā ir šķidrāka zemās temperatūrās, un starterim būs vieglāk iedarbināt motoru bez būtiskas akumulatora pārslodzes!

Populārākajiem VW Volkswagen, kā arī Volvo dīzeļiem iesakām lietot 77 Ah akumulatorus, nevis 74 Ah, kā vasarā, tāpat BMW izvēlēties akumulatoru ar palaides strāvu vismaz 800 A, nevis lētākos, 720 un 760 A variantus! Tādi ir Vācijā ražotie Tudor (Deta), Itālijā ražotie AD (Varta) un Korejā ražotie Dupex akumulatori.

Vēl nebijusi akcija! Fotostudija Pļavniekos tikai par 8 Eur stundā!

На русском.

Fotostudija atrodas blakus mūsu autoservisam Rīgā, Aizvaru ielā 31. Fotostudija ir pieejama izīrēšanai pa stundām.

fotostudija

Fotostudija ir aprīkota ar desmit profesionālām Aurora firmas zibspuldzēm, kuras darbojas ar radiotrigeru palīdzību. Tas viss ir iekļauts fotostudijas īres cenā.

Fotostudijā ir arī duša, līdz ar to var noskaloties pēc dažādām bodyart fotosesijām un tamlīdzīgi.

Fotostudijā tiek rīkoti fotokursi dažādiem klausītāju sagatavotības līmeņiem un vajadzībām- īsie studijas fotogrāfēšanas fotokursi, divu mēnešu ilgie pamata foto kursi.

Fotostudijas darba laiks- katru dienu no deviņiem rītā līdz desmitiem vakarā.

Sīkāka informācija, fotostudijas bildes un telefons pierakstam uz studiju mājaslapā http://www.portreti.lv/

Turpat arī pamācība, kā lietot fotoaparātu studijā: http://www.portreti.lv/ka-fotografet-fotostudija/

Foto kursi: http://foto-kursi.lv/wp/

 

Atvērt WhatsApp
Sveiks!
Kā varu palīdzēt?